Natáčky na suchý zip. Kadeřnice radí, jak je snadno a rychle aplikovat na ještě vlhké vlasy

Věřte nebo ne, spousta žen neví, jak používat natáčky na suchý zip. Většina volí horkou kulmu, ale ta občas představuje nejen riziko popálení, ale také zničení vlasů příliš vysokou teplotou. Natáčky na suchý zip jsou pohodlné a snadno se aplikují. S jejich pomocí si na hlavě můžete vykouzlit oslňující vlny bez velké námahy. Všechno závisí jen na stylingové technice. Pokud nevíte, jak přesně na to, naučte se následující kroky.

Příprava před aplikací

Abyste si mohla natáčky připevnit do vlasů, nejdříve je potřeba si vlasy důkladně umýt a zjemnit kondicionérem. Vysušte si vlasy ručníkem a popřípadě není nic proti ničemu, když použijete stylingový přípravek na celou délku vašich vlasů. To vám pomůže udržet si účes v původním tvaru co nejdéle.

Aplikace natáček na suchý zip

Rozdělte si vlasy na dvě poloviny – na horní a dolní část. Horní část vlasů sepněte sponou, aby vám nepadaly. Vezměte do ruky pramen, vyčesejte ho, uchopte natáčku a přiložte ke konečkům vlasů. Jemně přitlačte, aby se vlasy spojily se suchým zipem, a pomalu začněte rolovat směrem k hlavě. Natáhněte vlasy co nejvíce, ucítíte to na pokožce hlavy a přitlačte, abyste měla jistotu, že vše drží tam, kde má. Důležitý tip – předem si rozmyslete na jakou stranu chcete vlasy motat a dodržujte stejný směr u všech pramenů vlasů, zároveň pamatujte, že pramen by měl odpovídat velikosti natáčky. Nyní opakujte se všemi prameny, dokud nebudou všechny vlasy namotané na natáčkách.

Použijte fén

Nyní, když jsou všechny vlasy natočeny, můžete si celou hlavu lehce vysušit fénem. Některé ženy dávají přednost sušení každého pramene zvlášť, ale to není potřeba. Výsledek bude stejný.

Odejmutí natáček

V zásadě si můžete natáčky odejmout ve chvíli, kdy máte zcela suché vlasy. Nezapomeňte, že natáčky byste měla sundávat tak, jak jste je aplikovala, takže ve stejném pořadí. Vaše kudrliny budou připravené na další úpravy, které spočívají už jen ve fixaci. Potřeste mírně hlavou a vlasy si prohrábněte prsty. Použijte lak na vlasy, aby vám takto upravené kadeře vydržely co nejdéle.

Údržba natáček

Po každém použití natáčky vyčistěte od přilepených vlasů a stylingových přípravků. Stačí, když je omyjete vodou a rychle osušíte. Neskladujte je v mokrém stavu.

Obrázky: Pixabay