Zatočte s připáleným nádobím přírodní cestou. Postačí přísady z kuchyně

Trávíte hodiny drhnutím připálených hrnců a pánviček a většinou stejně nejste spokojeni s výsledkem? Známe to všichni, nádobí necháváme několik hodin, někdy i dní odmočit, a ve finále se musíme smířit s tím, že několik stop po vaření na nádobí stejně zůstane. Abyste se takové situaci do budoucna vyhnuli, zkuste následující trik, jak vyčistit připálené nádobí bez velké námahy.

Domácí čisticí přípravek

Ze všeho nejdůležitější je připravit si účinný nástroj, který nám pomůže zbavit se všech nečistot snadno a rychle. Navlékněte rukavice, nalijte 5 l vody do velkého hrnce, do kterého lze umístit i silně špinavé nádobí. Přiveďte k varu, přidejte 100 g jedlé sody a 100 g mletých hořčičných semínek. Důkladně promíchejte.

Ponořte špinavé nádobí

Nyní ponořte do směsi špinavé nádobí, které potřebujete vyčistit. Nechte jej namočené alespoň 10 – 15 minut, samozřejmě záleží na úrovni znečištění. Vyjměte nádobí z roztoku a počkejte, až trochu vychladne. Poté jej otřete houbičkou na nádobí. Jedlá soda snadno odstraní nečistoty z různých povrchů a mletá hořčičná semínka mají vynikající odmašťovací účinky. Společně tak vytvoří silný čisticí přípravek, který vás zbaví i těch nejusazenějších nečistot.

Obrázky: Pixabay