I přes kvalitní spánek se cítíte unaveně? Návyky, které z vás vysávají energii po celý den

Kvalitní spánek je nejdůležitější k tomu, abychom se další den cítili svěže a byli po celý den produktivní. Ovšem během dne nás ovlivňuje spousta faktorů, které způsobují, že jsme čím dál tím více unavení. Zde je několik důvodů, proč se můžete neustále cítit ochablí a opotřebovaní, aniž byste tušili proč. Uvědomte si, že níže uvedené návyky ve skutečnosti vysávají vaši energii.

Nepijete dostatek vody

Voda je životadárná tekutina, je nejdůležitějším prvkem lidského těla. Studie naznačují, že pokud jste dehydratovaní, budete se cítit unavení. Když tělo trápí nedostatek hydratace, vede to ke snížení objemu krve, čímž se zpomaluje rychlost, kterou se kyslík a základní živiny dostávají do vašeho těla.

Neužíváte železo

Nedostatek železa způsobuje nejen únavu, ale také podrážděnost. Důvod je stejný, méně železa v těle znamená méně kyslíku putujícího do vašich svalů a buněk. Menší příjem železa může také vést k anémii. Dobré je, že železo najdete v mnoha potravinách, například fazolích, vejcích, zelené zelenině, ořechách a tofu.

Vynechání snídaně

Všichni víme, jak je snídaně důležitá, aby nastartovala náš metabolismus. Pokud se ráno nenajíte, existuje velká šance, že se budete cítit celý den unavení. Ideální snídaně je kombinace sacharidů, bílkovin a zdravých tuků.

Pracujete příliš tvrdě

Neustále si děláte nějaké starosti, stresujete se, doma si neodpočinete, protože vykonáváte spoustu dalších úkolů, ignorujete relaxaci a své koníčky, u kterých můžete na chvíli vypnout. Zkuste si stanovit realistické cíle, které si na vašem těle nevyberou daň.

Alkohol před spaním

Dát si sklenku vína nebo oblíbený alkoholický nápoj těsně před spaním může znít jako skvělý způsob, jak zakončit perný den a odpočinout si. Odborníci však tvrdí, že alkohol večer narušuje váš zdravý spánek tím, že vytváří náhlý nárůst ve vašem adrenalinovém systému. Kvůli tomu se budete v noci neustále probouzet a nikdy si neodpočinete.

Jste závislí na svém telefonu a e-mailech

Neustále kontrolujete svůj mobilní telefon a doručenou poštu. Příliš mnoho času trávíte u obrazovky, což narušuje váš spánek, takže se budete cítit letargičtí.

Nemůžete žít bez kofeinu

Všichni víme, že káva udržuje tělo bdělé, ale příliš mnoho kofeinu naruší  spánek. Budete mít problém s usínáním a vaše tělo si dostatečně neodpočine.

Úvodní obrázek: Shutterstock, Zdroj: Healthline.com