Nečekaná využití hořčice. Je dobrá ke grilování, ale i k zahnání zdravotních problémů a péči o pleť

Chuť hořčice je jedinečná, nezaměnitelná a každé grilování, zahradní party nebo jen obyčejný párek k večeři si bez ní nedokážeme představit. Ale věděli jste, že nemusí být určená pouze ke konzumaci? Ve skutečnosti má velice pozitivní účinky na naše tělo, využít ji můžete pro své zdraví i péči o tělo.

Žaludeční křeče

Hořčice má protizánětlivé a analgetické účinky. V případě křečí v břiše nebo i končetinách masírujte postiženou oblast trochou hořčice. Nechte půl hodiny působit a poté umyjte teplou vodou.

Bolest v krku

Smíchejte 1 lžíci hořčice s trochou soli, citrónovou šťávou, medem a šálkem vody. Nechte na 15 minut odstát a poté kloktejte v pravidelných intervalech, dokud bolest v krku nezmizí.

Drobné popáleniny

Nejdříve na popáleniny aplikujte trochu studené vody. Jakmile ucítíte úlevu, namažte tenkou vrstvou hořčice. Zklidní bolest a eliminuje zánět.

Regenerace vlasů

Smíchejte hořčici s trochou olivového oleje a vmasírujte do vlasů. Nechte půl hodiny působit, nejlépe celou noc. Poté si umyjte vlasy tak, jak jste zvyklí.

Péče o pleť

Díky obsahu síry nám hořčice pomáhá udržovat zdraví naší pokožky. Je velice účinnou zbraní v boji proti akné. Smíchejte trochu hořčice s olivovým olejem a naneste tenkou vrstvu směsi na očištěný obličej. Po 10 minutách odstraňte.

Rychlejší metabolismus

Před každým jídlem si dejte asi 20 g hořčice. Zrychlíte svůj metabolismus a podpoříte spalování kalorií a tuků.

Obrázky: Freepik