Nehtové trendy, které vládnou letošnímu roku. V kurzu jsou přírodní, klasické i dost odvážné barevné kombinace

Domácí úprava nehtů má spoustu výhod. V první řadě není potřeba objednat si termín do salónu, za druhé výrazně ušetříte, a to nejen peníze, ale i čas. Ke všemu si rozvíjíte své kreativní dovednosti a manuální zručnost. Než se však pustíte do manikúry svépomocí, dbejte na to, abyste zvolila trendy aktuální pro letošní rok a období.

Jak si sama udělat manikúru?

Před samotným nanesením laku na nehty je potřeba si je nejdříve hezky upravit. Důkladně si tedy umyjte ruce a použijte hydroalkoholový čisticí gel. Nyní zarovnejte tvar nehtů kleštičkami nebo nůžkami. Ať už si vyberte jakýkoli nástroj, vždy pamatujte, že by měl být sterilizovaný. Použijte také tyčinku k zatlačení kůžičky a zastřihněte přebytek speciálními nůžkami nebo kleštičkami na kůžičky.

Nehty vytvarujte běžným pilníkem. Pokud si nejste jistá jeho hrubostí, dívejte se na číslo. Platí, čím vyšší číslo na obalu, tím měkčí pilník. Naneste základní bázi, lesk a kůžičky hydratujte olejem, nejlepší je kokosový, olivový, jojobový, broskvový nebo z hroznových semínek. Na závěr nezapomeňte ruce ošetřit hydratačním výživným krémem.

Francouzská manikúra

Není francouzská manikúra jako francouzská manikúra. Může se svým vzhledem lišit. Bílé proužky na špičkách nehtů mohou být sotva viditelné, široké nebo umístěné v libovolném úhlu. Navíc se nemusíte omezit pouze na klasickou bílou barvu, proužky mohou být v různém barevném provedení.

Třpytivý lak

Flitrů všech velikostí a barev není nikdy dost, jsou jedním z nejoblíbenějších vzorů na světě. Není také divu, techniku nanášení zvládne každý.

Zelený lak

Letos si lakujte nehty všemi odstíny zelené, od světle olivové až po jasnou toxickou zelenou. Zelená letos frčí a vůbec nezáleží na tom, zdali zvolíte matný nebo lesklý lak. Nezapomínejte, že barvy, které se nejčastěji vyskytují v přírodě, nikdy nevyjdou z módy a přináší dobrý pocit.

Růžový lak

Růžová už dávno není barvou jen malých holčiček. I jako dospělá žena se nemusíte bát všech odstínů růžové. Je to jasná a veselá barva, která vám dodá pozitivní náladu.

Úvodní obrázek: Shutterstock, Zdroj: Santeplusmag.com