9letá dívka chce, aby si její maminka odpočinula. O víkendech se z ní stává samostatná žena, na kterou je maminka náležitě pyšná

Přestože mateřství znamená péči o své potomky, jakmile děti dovrší určitý věk, v němž v některých věcech dokážou být celkem samostatní, je dobré, když se z takového poslání, jako je právě mateřství, nestane spíše otročina. Děti by měly být postupně zapojeny do domácích prací, pomáhat svým rodičům, udržovat domácnost čistou a nepřidělávat matce ještě další práci a považovat ji za samozřejmost. To naštěstí pochopila 9letá dívka jménem Dabao. Její matka na ní může být pyšná.

Po domácích úkolech vaření

Dabao se o víkendu poté, co dokončila všechny své domácí úkoly do školy, rozhodla dopřát své matce trochu odpočinku. Proč by všechno měla dělat jen ona, když Dabao je v domácnosti také velmi šikovná. Uvázala si na záda nosítko, do něj vložila svého ročního bratříčka Erbaa a začala rodině vařit večeři. Aby se miminko nenudilo, zavázala si do svých copů figurky, se kterými si malý chlapec mohl hrát a ona měla klid na přípravu jídla. Zabralo to, malý Erbao byl hodný a vůbec neplakal.

Matka nevěřila svým očím

Matka dvou dětí nemohla uvěřit svým očím. Věděla, že na svou dceru může být pyšná, že jí nepřidělává žádné starosti, dobře se učí, ale něco takového nečekala. Uvedla, že se zodpovědné chování Dabao dotklo jejího srdce, ale cítila se také trochu provinile. Nabídla své dceři proto pomoc, ale Dabao odmítla a doporučila matce, aby se místo toho uvolnila a odpočinula si. Matka nejdříve váhala, ale nakonec laskavost své dcery přijala. Stále však byla dojatá, byla na Dabao tak pyšná, že se o příběh musela podělit na sociálních sítích.

Na internetu dívku všichni chválili

Uživatelů internetu se chování dívky velmi dotklo, nešetřili komentáři plnými chvály, což hrdou maminku přimělo být na svou dceru ještě více pyšná. „Závidím vám takovou dceru. Velmi mě to dojalo,“ zaznělo v jednom z komentářů. „Je neocenitelné, co vaše dcera udělala, aby ukázala svou vděčnost vůči vám,“ uvedl další.

Úvodní obrázek: Shutterstock, Zdroj: Dailymail.co.uk