Neignorujte své tělo a pečlivě naslouchejte, zdali prostřednictvím následujících signálů nežádá o vaši pomoc

Naše tělo je složitý mechanismus, kde se spousta věcí děje současně. Jakmile je něco v nepořádku, začne k nám  promlouvat a někdy volat dokonce i o pomoc. Pokud tyto známky budeme ignorovat, můžeme si zadělat na závažné zdravotní problémy. Proto si dejte pozor na některé z těchto signálů a snažte se je nebrat na lehkou váhu.

Nespavost, podrážděnost a křeče v nohou

Při nespavosti, podrážděnosti a křečích vaše tělo vyžaduje hořčík a draslík. Abyste doplnili tyto důležité složky, přidejte do vašeho jídelníčku rajčata, pomeranče, banány a špenát.

Suchá pokožka

Suchost pokožky může znamenat nedostatek vitamínu E. Jezte více zeleniny, olejů, ořechů a ryb, abyste jeho chybějící hladinu vyrovnali.

Krvácející dásně

Náhlé nebo neustálé krvácení dásní při čištění zubů je jasným znamením nedostatku vitamínu C. Zahrňte do stravy citrusové plody, špenát, zelené a červené papriky, rajčata, zelí, květák a brokolici.

Honí vás mlsná

Pokud vás přepadne nezvladatelná chuť na něco sladkého, příčinou může být stres, deprese nebo vyčerpání. Vaše tělo chce glukózu. Doplňte ji, ale dejte si pozor, abyste nenabírali zbytečně na váze. Zvolte proto tmavou čokoládu nebo med.

Křehké nehty a vlasy

Postrádáte v těle vitamín B. Pijte více mléka a jezte některé mořské řasy a houby.

Prstenec kolem duhovky

U lidí starších 50 let se takové prstence kolem duhovky objevují normálně. Ovšem pokud se objeví u mladších osob, jedná se o známku vysoké hladiny cholesterolu. V takovém případě byste se měli poradit s lékařem.

zdroj: brightside.me