Nejběžnější mýty v oblasti fitness, které nám jednou provždy udělají v hlavě jasno

Mnozí z nás dostávají nespočet rad od přátel a kolegů ohledně cvičení v posilovně, co dělat a nedělat, čeho se vyvarovat, co naopak zaručeně musíme a tak podobně. Skutečností ale je, že mnohé z těchto rad jsou nepřesné a neměly by náš výkon nijak zvlášť ovlivnit. Abychom nebyli zmatení ještě víc, sestavili jsme seznam nejběžnějších mýtů v oblasti fitness, které vám pomohou najít to, co je pro vás užitečné.

Žádná bolest, žádné výsledky

To je pravda jen z části. Je třeba, abyste se naučili rozpoznat rozdíl mezi bolestí, která vychází z vašeho úsilí a ostrou neobvyklou bolestí, která značí možné zranění a je nutná návštěva lékaře.

Silový trénink není vhodný při hubnutí

Ačkoli máme tendence se vyhýbat všemožným činkám, protože nechceme nabrat svaly, ale shodit na váze, je to naopak přesně to, co bychom měli zvolit. Časté opakování cvičení s nízkými vahami vytvaruje naše svaly a spálí více kalorií než aerobní trénink.

Měli bychom se držet aerobního cvičení na nízké úrovni pro lepší pálení kalorií

Cvičení s nízkou intenzitou využívá jako palivo tuk, zatímco cvičení s vysokou intenzitou využívá především sacharidy. Nízká intenzita cvičení nepálí dostatek kalorií.

Krokové stroje vás drží pozadu

Když nastavíte krokové stroje tak, že sotva pohnete nohou, nebude mít vaše cvičení žádný zásadní vliv. Jinak ale krokové stroje poskytují skvělé kardio cvičení, které zvyšuje aerobní kondici a zlepšuje svalovou vytrvalost v nohou a hýždích. Co je hlavně podstatné – držení těla. Hlídejte si ho, stáhněte břicho mírně k páteři a kostrč nechte lehce zastrčenou.

Pokud ujdete 10 000 kroků denně, nemusíte dělat žádné další cvičení

Zde skutečně záleží na vašich cílech. Samozřejmě, pokud máte sedavé zaměstnání a najednou začnete s dlouhými procházkami denně, vaše kondice i forma se skutečně zlepší, ovšem chůze je stále považována za aerobní cvičení s nízkou intenzitou. Pro lepší výsledky je vždy vhodné tuto aktivitu doplnit o tréninky s vysokou intenzitou.

Sedy-lehy jsou nejlepší na ploché břicho

Jakékoliv cviky, u kterých pravidelně ohýbáme trup dopředu, fungují na přední část břicha, abychom získali takzvaný pekáč buchet, ale co je nejpodstatnější pro ploché břicho? Věnovat pozornost pásu svalů, známého jako jádro, který se nachází hluboko pod tímto pekáčem buchet a je zodpovědný za zploštění bříška.

Čím více vody při cvičení vypijete, tím lépe

Přesto, že naše potřeba tekutin během cvičení roste, není třeba, abyste do sebe lili galony vody. Mohli byste se vystavit riziku hyponatremie. Měli byste pouze nahradit ztracené množství tekutin a ne tělo přelévat.

Běh je špatný pro vaše kolena

Za předpokladu, že trénujete rozumně, nosíte správnou běžeckou obuv, před během se zahřejete a snažíte se vnímat nepříjemné bolesti, pak pro vás běh není tak špatný, jak vám jiní lidé tvrdí. Naopak, ukázalo se, že běh by nás mohl chránit před oseoartritidou udržováním kloubů a pojivové tkáně silnými.

Čím více cvičíte, tím lépe

Věřte nebo ne, ale existuje i termín „příliš mnoho cvičení“. Mezi silovými tréninky je třeba alespoň 48 hodin odpočinku, aby se svaly zotavily. V době odpočinku klidně můžete denně cvičit aerobní tréninky, ale je moudré myslet na to, že jakékoliv přehánění vás vystavuje riziku zranění a ohrožuje imunitní systém.

Neměli byste cvičit v pozdních hodinách, jinak budete dlouho vzhůru

Naopak! Bylo zjištěno, že cvičení je stejně účinné jako prášky na spaní. Navíc, někdy je večer jedinou denní dobou, která nám kvůli plnému dennímu programu vyhovuje.

Jak se vám dnešní článek líbil? Neváhejte jej sdílet se svými přáteli a rodinou.

Zdroj: realbuzz.com