Už jsem nevěděla, co se všemi těmi čistícími přípravky mám dělat. Pak mi kamarádka poradila jeden jediný výrobek, který mi pomůže s dezinfekcí celé koupelny a dokonce i s růstem květin

Neutrácejte peníze za drahé chemikálie, abyste se zbavili plevele, místo toho použijte malý zázrak, který máte schovaný v kuchyni – ocet! Kyselina octová zastaví růst plevele bez poškození půdy, udrží mravence i hlodavce daleko od vašich květin a zajistí, že se můžete kochat pohledem na čerstvé květiny mnohem déle.

Ocet jako čistič toalety? Samozřejmě! Nejen na podporu růstu květin můžete ocet využít, ale také k dezinfekci záchodové mísy. Jedná se o jednoduchý a velice účinný způsob, jak udržet WC čisté a zbavené bakterií.

  • šálek 9% octa
  • jedlá soda nebo jódový roztok

Ohřejte sklenici octa na 40 stupňů a přimíchejte jedlou sodu nebo jód. Platí, že na 200 g octa potřebujete 1 lžíci sody. Při použití jódu je poměr 1 : 1. Výslednou směs nalijte na několik hodin do toalety, což je nejlepší udělat večer, aby roztok působil celou noc. Pro lepší výsledky můžete proceduru opakovat několikrát. Vyčistit můžete také nádržku – vyprázdněte ji, otřete suchým hadrem a na špinavém povrchu omyjte hadříkem napuštěným octem. Po 2 – 6 hodinách odstraňte nečistoty plastovou stěrkou.

Výhody octa:

  • Rozpouští kalcit
  • Čistí kovové části od rzi
  • Odstraňuje nepříjemné pachy
  • Pomáhá rozpustit ledvinové kameny

Jak využíváte ocet ve své domácnosti vy? Dejte nám vědět do komentářů a neváhejte článek sdílet se svými přáteli a rodinou.

Zdroj: feelhealthylife.com