Stále svádíte boj s celulitidou a hledáte možnosti, jak se jí konečně zbavit? Zde je několik rad, jak její výskyt na těle minimalizovat

Celulitida je pro většinu žen nepříjemnou záležitostí, s kterou je velmi obtížné se vypořádat. Přibližně 90% žen trpí „pomerančovou kůží“ na nohou a hýždích. Její výskyt může být dán různými faktory – genetikou, stravou, výživou, hydratací, krevním oběhem nebo cvičením. To znamená, že samotné cvičení celulitidu neodstraní, ale rozhodně ji může pomoci minimalizovat.

Pálení tuků pro snížení celulitidy

Tajemstvím je odstranit co nejvíce přebytečného tělesného tuku, protože celulitida je způsobena hromaděním tuku v dolní části těla v důsledku nadbytku hormonů pro ukládání tuků v této oblasti. Se zdravou stravou a správnou výživou budete pálit tuk co nejvíce a tím se dostanete na vrchol svého problému. Zapojte do své denní rutiny chůzi, běh, cyklistiku, zahřívejte se nebo sprintujte.

Silový trénink

Zpevnění formy svalu pod celulitidou pomáhá vyhladit vzhled pleti, je proto dobré zaměřit se na posilovací cviky. Snažte se soustředit na cvičení, které se zaměřuje na spodní část těla alespoň 2 – 3x týdně. Můžete si vybrat z celé řady efektivních tréninků, ale zde jsou ty, které by vás měly zajímat především:

  • Výpady – 30 – 50 opakování na každou nohu dle vaší kondice
  • Boční výpady – 30 – 50 opakování na každou nohu
  • Dřepy – 30 – 50 opakování
  • Stepy – použít můžete buď lavičku venku, nebo eliptický stroj, 20 opakování
  • Zvedání nohou – držte každou nohu nahoře na 5 vteřin a opakujte 20 – 30x na každou nohu

Pokud máte vyhrát bitvu s pomerančovou kůží, je třeba doplnit cvičení zdravou vyváženou stravou, jež má nízký obsah tuku, vysoký obsah bílkovin a zeleniny a málo ovoce a sladkostí. Pijte dostatečné množství čisté vody, abyste pomohli tělu vyplavit toxiny z těla, které také přispívají k celulitidě. Kávu nahraďte bylinnými čaji a omezte alkohol na minimum. Pravidelná masáž stehen a hýždí bude mít také pozitivní vliv, jelikož zvýší krevní oběh a lymfatickou drenáž.

Také bojujete s celulitidou? Máte nějaké své zaručené metody? Neváhejte článek sdílet se svými přáteli a rodinou.

Zdroj: realbuzz.com