Nejbolestivější nemoci, které mohou postihnout kohokoli. Mnohdy jsou nevyléčitelné a stěžují pacientovi normální fungování

Bolest je jedním ze základních příznaků onemocnění. Je první, kdo dává znamení, že se v našem těle děje něco špatného. Bohužel často jsou jediným záchranným lanem silné léky proti bolesti. Existují však nemoci, při kterých někdy ani léky nepomáhají. Případy, kdy je bolest tak silná, že ztěžuje pacientovi normální fungování, potvrzuje doktorka Liji Thomas.

Endometrióza

Endometrióza je závažné chronické onemocnění, které postihuje ženy všech věkových kategorií. Tento stav nastává, když tkáň podobná výstelce dělohy začne růst na jiných místech, jako jsou vaječníky a vejcovody. To způsobuje extrémně bolestivé příznaky, které zahrnují bolest pánve, břicha i zad, bolest po pohlavním styku, nevolnost a potíže s otěhotněním. Navíc mnoho žen během menstruace není schopno normálně fungovat. Bohužel neexistuje lék na endometriózu, jediná věc, kterou můžete udělat, je zmírnit její příznaky.

Nefrolitiáza

Jedná se o stav charakterizovaný přítomností usazenin, jež se skládají z chemických látek, které se obvykle nacházejí v moči. Někdy kámen nebo kameny v ledvinách nezpůsobují žádné příznaky, dokud se nezvětší a nevyplní celou pánev a prostor ledvin. Renální kolika je hlavním příznakem této nemoci, která se vyznačuje náhlou a velmi silnou bolestí. Důvodem je pohyb kamene z ledvin do močovodu, což způsobuje jeho podráždění a částečné nebo úplné zablokování.

 

Cholecystitida

Neboli zánět žlučníku. Jedná se o bolest, která je obvykle způsobena neošetřenými žlučníkovými kameny. Zánět vzniká v důsledku zablokování odtoku žluči, který může být vyvolán kamenem, ucpáním lumenu folikulu nebo otokem sliznice. Symptomy cholecystitidy zahrnují bolesti v nadbřišku, horečku se zimnicí a žloutenku. To může být také doprovázeno zvracením žluči. Při chronickém zánětu může dojít k bolesti na pravé straně břicha, ztrátě hmotnosti, malátnosti a anorexii.

Syndrom zmrzlého ramene

Jedná se o onemocnění charakterizované omezením pohyblivosti ramenního kloubu a silnou bolestí. Postihuje především ženy ve věku 40-60 let a může být spojeno s cukrovkou, onemocněním štítné žlázy, zánětem a stresem.

Neuralgie trigeminu

Nemoc je charakterizována náhlou, silnou bolestí obličeje, která může být popisována jako ostrá, bodavá bolest nebo jako elektrický výboj v čelisti, zubech nebo dásních. Tyto útoky obvykle trvají od několika sekund do asi 2 minut, po kterých náhle ustanou. Obvykle je bolest pociťována na jedné straně obličeje, zpravidla v dolní části.

Úvodní obrázek: Shutterstock, Zdroj: news-medical.net