Ženy jsou podle studie šťastnější s méně atraktivními muži. Existuje k tomu několik důvodů spojených s tělem a chováním

Přemýšleli jste někdy o tom, jak by měl vypadat váš vysněný muž? Vysoký, dobře stavěný, blond s azurovýma očima nebo tmavovlasý s pronikavým pohledem?  Ženy fantazírují o hezkých mužích a předpokládají, že získání jejich ideálů krásy je klíčem k uspokojivému a šťastnému vztahu. Zdá se však, že realita píše jiné scénáře, jak uvádí studie.

Méně atraktivní muži jsou lepšími partnery

Studie ukazují, že statisticky je žena mnohem šťastnější po boku muže, který se zrovna neřadí k těm nejhezčím. Jak to vysvětlit? Zde je seznam důvodů, proč se méně atraktivní pánové stávají nejlepšími životními partnery.

Studie zjistila, že ženy, které žijí s atraktivnějšími partnery, jsou více motivovány, nebo spíše se cítí být nuceny dodržovat zdravý životní styl, aby si uchovaly svou krásu co nejdéle. Samozřejmě to neznamená, že správně vyvážená strava je špatná. Důvodem motivace by však v tomto případě pravděpodobně neměla být skutečnost, že muž vypadá lépe než ona. Podívejme se na to z trochu jiného úhlu. Pokud chce žena ztratit pár kilogramů nebo změnit svůj vzhled tak, aby odpovídal kráse ostatních, znamená to, že se sama o sobě necítí dobře, což může ovlivnit její sebevědomí a dokonce vést k depresi.

Mají tendenci svým ženám pomáhat

Studie navíc ukazují, že méně atraktivní muži se snaží potěšit svou drahou polovičku častěji, než je tomu u atraktivnějších mužů. Žijí s vědomím, že nebyli obdařeni nadprůměrnou krásou, snaží se to kompenzovat dárky nebo pomáhají s domácími pracemi. V důsledku toho se žena cítí více oceněna a vztah z toho jen těží. U méně atraktivních mužů je také méně pravděpodobné, že by se uchýlili k nevěře. Nepřitahují tolik pozornosti opačného pohlaví, takže nakonec mají méně příležitostí ke zradě.

Více emocionální podpory

V situaci, kdy váš partner není nejatraktivnější, bude veškerá pozornost okolí zaměřena na vás. To vám dodá sebedůvěru. Vědomí, že žena je ve stínu hezkého partnera, může být pro ni depresivní. U takových párů je mnohem častější zbytečné napětí a hádky.

Méně atraktivní muži také věnují více pozornosti a emocionální podpory svým partnerkám, které jsou pro ně často středobodem vesmíru. Studie ukázaly, že fyzicky atraktivnější muži jsou méně spokojeni se svými vztahy a méně pravděpodobně podporují své ženy.

S méně atraktivními muži je větší zábava

Konečně, méně atraktivní pánové jsou obvykle zábavnější, okouzlující a romantičtí. To je způsobeno skutečností, že si uvědomují, že nemohou počítat s tím, že jejich vzhled přiláká potenciální partnerku. Takže to musí kompenzovat osobnostními rysy, na kterých neustále pracují.

Úvodní obrázek: Shutterstock, Zdroj: psychologytoday.com