Nejčastější chyby při vážení. Důležitými faktory jsou čas a rovnováha

Váha je zařízení, které naleznete téměř v každé domácnosti, a to i přesto, že ji většina z nás nerada používá. Někteří si díky ní pravidelně kontrolují svou fyzickou aktivitu a úbytek hmotnosti, zatímco jiným je pokaždé, jakmile na ni stoupnou, do pláče. Tak jako tak nám váha poskytuje informace o našem současném stavu a vytváří impulsy pro zachování nebo změnu životního stylu. Ale správně se zvážit a změřit, to není jen tak. Má to určitá pravidla a také chyby, které často při vážení děláme.

Časté vážení

Chcete-li získat jasnou představu o své váze, měli byste se vážit jednou za týden, abyste mohli sledovat, zdali jste dosáhli nějakých výsledků.

Špatná rovnováha

Doma vždy hledejte místo, jehož povrch je stabilní, tvrdí a rovný. Na koberci nedosáhnete zrovna nejpřesnějších výsledků. V případě váhy na měření tělesné hmotnosti není vůbec na škodu investovat do dražšího zařízení, které má dobrou rovnováhu a do něhož můžete přidávat další informace o vaší osobě, například výšku, věk, pohlaví atd.

Nesprávný čas

Vážíte se ve špatný čas. Nejlepší doba je ráno po toaletě. V tomto případě bude vaše tělo zbaveno přebytečných tekutin nahromaděných během noci.

Pozor na hormony

Pokud se ženy váží těsně před menstruací, váha může ukazovat o 2-3 kg více než ve skutečnosti váží. Ženské pohlavní hormony totiž ovlivňují trávení a zadržování vody v těle.

Obrázky: Freepik