Nelichotivé omyly ve zkrášlování, které přidávají dámám věk aneb Nejčastější chyby v líčení starších žen

Každá žena občas udělá chybu v líčení, ale existují i takové omyly, které jsou pro starší ženy zvláště nelichotivé. Příliš mnoho make-upu nebo nesprávné odstíny na zralé pleti mohou vyniknout tak, že výsledek je spíše směšný. Aby se tak nestalo, zde je seznam nejčastějších chyb, jakých se zralé ženy dopouštějí při líčení.

Drží se stejného vzhledu několik let

Jednou z klasických chyb, které ženy s přibývajícím věkem dělají, je udržování stejného vzhledu několik let po sobě. Jedna barva rtěnky, stejné oční linky nebo stíny, stejný účes. Tak, jak přirozené stárnutí mění vaši tvář, i vy musíte měnit kosmetiku, a to jak tu pro péči o pleť, tak i tu dekorativní. Zvolte jemnější barvy a rafinovanější krytí vrásek.

Černé oční linky

Tmavé odstíny jako černá a námořnická nejsou vždy nejlichotivější barvy pro zralé ženy. Místo toho přejděte na jemnější tóny, jako je bronzová nebo hnědá, a vyhněte se lemování očí kolem dokola.

Pozor na nanášení pudru

Pudr bohužel není přítelem zralé pleti, protože se usadí ve všech vráskách. Navíc pokožka se postupem času vysušuje, což je také práce pudru. Pokud ho chcete používat, zvolte raději minerální.

Příliš nápadná rtěnka

Je pravda, že výrazné rtěnky se nehodí k mladým dívkám, ale dospělým ženám. Ale s přibývajícím věkem byste právě měla začít barvy na svém obličeji zesvětlovat. Nejlepší, co můžete udělat, je zvolit rtěnku, která se barvou nejvíce přibližuje přirozené barvě vašich rtů.

Barevné oční stíny

Kvůli sytým očním stínům to bude vypadat, jako byste uvízla v 60. letech. Takže zahoďte děsivé barvy a aplikujte něco jemnějšího. Vybírejte neutrální odstíny, jako například hnědou či tmavou růžovou. Starším ženám velmi lichotí.

Úvodní obrázek: Shutterstock, Zdroj: makeup.allwomenstalk.com