Touha změnit vzhled ve světě. Nejoblíbenější plastické operace prováděné v jednotlivých zemích

Trh s kosmetickými ošetřeními a plastickou chirurgií stoupá na síle. Plastiku lze posuzovat ze dvou hledisek-jako činnost, která zlepšuje kvalitu života a šetří zdraví nebo jako touhu zlepšit vzhled a pohodu. Stále více lidí na celém světě volí riskantní léčbu a operace, i když jsou nuceni brát si vysoké půjčky. Jaké plastické operace jsou nejoblíbenější podle jednotlivých zemí?

Polsko

V Polsku byly loni nejčastěji ve splátkovém systému financovány stomatologické výkony, plastická chirurgie, estetická medicína a oftalmologie. I když Polsko není světovou špičkou v plastické chirurgii, nejoblíbenější jsou zákroky jako zvětšení prsou, liposukce a operace očních víček. Ženy v Polsku nezahálejí, pokud jde o méně invazivní ošetření, jako je výplň vrásek, rtů, laserová epilace nebo chemický peeling.

Asie

V roce 2014 byla hodnota celosvětového trhu estetické medicíny oceněna na 2,7 biliónu dolarů a v současnosti se odhaduje, že do roku 2019 dosáhne téměř 4 biliónů dolarů. V popředí je asijský trh, který se odhaduje na zhruba 44 % celosvětových příjmů. V Asii je velmi oblíbená korekce povislých víček, bělení kůže, lifting nosu a prodlužování nohou. Korejský trh se také specializoval na mandibulární chirurgii (týkající se dolní čelisti).

 

Írán

Plastika nosu neboli operace nosu je nejběžnějším zákrokem prováděným v Íránu. Více než 3000 plastických chirurgů tam navštěvuje pacienty z více než 85 zemí.

Mexiko

V plastické chirurgii prsou je Mexiko lídrem co do počtu provedených zákroků, ale i jejich ceny. Operace prsou v této zemi stojí asi 2,5 tisíce dolarů, zatímco na americkém trhu v průměru cca 9 tisíc.

Španělsko

V Evropě je estetická medicína nejpopulárnější ve Španělsku. Ročně se v této zemi rozhodne pro zvětšení poprsí asi 50 000 žen. Průměrná cena takového zákroku je 6 tisíc euro. Stále populárnější je také plastická operace rtů. V tomto případě je cena přibližně 400 eur. Ke zvýšení poptávky po ošetřeních estetickou medicínou ve Španělsku přispívají i přistěhovalci. Ročně podstoupí zákroky liftingu nosu, zeštíhlení obličeje nebo korekci očí asi 2,5 tisíce lidí.

Brazílie

V roce 2013 držela Brazílie světový rekord v plastické chirurgii. Až 1,5 miliónu operací provedených ročně v Brazílii představuje 13 % všech plastických operací na světě. Většinu, 88 %, tvoří zákroky prováděné na ženách. Země kávy je na druhém místě za Spojenými státy, pokud jde o počet plastických chirurgů na světě. Většina plastických operací v této zemi se týká zvětšení prsou a hýždí.

Úvodní obrázek: Shutterstock, Zdroj: hessplasticsurgery.com