Nejsilnější příznak koronaviru. Odborníci se shodli, jak nejlépe určit COVID-19

Koronavirus může být v mírných případech těžko identifikovatelný, proto může trvat nějakou dobu, než si všimneme, že s námi není něco v pořádku. Za takový čas můžeme nakazit další počet lidí, kteří koronavirus roznesou dále do svého okolí. Abychom tomuto řetězci zabránili, odborníci se pokusili určit nejsilnější příznak COVID-19, který bychom na sobě měli hledat.

Symptom, kterého bychom si měli všímat nejvíce

Mezi příznaky koronaviru patří především horečka, ztráta čichu a chuti, přetrvávající kašel, únava, průjem, bolest břicha a ztráta chuti k jídlu. Vědci dospěli k závěru, že ztráta čichu a chuti může být nejlepším způsobem, jak předpovědět, zdali jsme nakaženi COVID-19. Tento příznak byl mnohem silnější v předběžném určení pozitivní diagnózy onemocnění koronavirem, více než horečka. V takovém případě je vhodné dobrovolně se izolovat minimálně na dobu 7 dní.

Stejná doba karantény platí i u horečky, která se definuje jako horkost na hrudi a zádech, a u nepřetržitého kašle, což znamená silný kašel déle jak hodinu nebo tři a více epizod kašlání během jednoho dne.

Obrázky: Freepik