Choroboplodné zárodky aneb Nejšpinavější předměty, jaké můžete doma najít

Každý den přicházíme do kontaktu s milióny různých předmětů. Některých se dotýkáme delší dobu, jiných jen na vteřinu, ale i tak krátká chvíle stačí k tomu, abychom se vystavili bakteriím a virům. Některé věci v našich domácnostech jsou semeništěm choroboplodných zárodků a patří k těm nejšpinavějším předmětům, které můžete doma najít. Které to jsou?

Klávesnice

Ne všichni, ale mnoho lidí konzumuje jídlo u počítače těsně nad klávesnicí. Proto asi není žádným překvapením, že v jejích štěrbinách začínají zbytky potravin hnít. K tomu se přidají naše špinavé ruce a domov pro bakterie a viry je na světě. Proto je tak důležité čistit klávesnici důkladně a pravidelně. Bez ohledu na to, zda ji používáte v práci nebo doma, nezapomeňte ji otřít speciálním čističem.

Houbičky a hadříky

Ano, dokonce i věci, které přicházejí do styku s čisticími prostředky, obsahují bakterie. Asi se divíte, protože taková houbička na nádobí s antibakteriální tekutinou by neměla být špinavá. Ovšem zbytková vlhkost v nich je dokonalým místem pro množení bakterií, navíc na těchto předmětech zůstávají zbytky jídla. Čistit je zřejmě nemá velký smysl, spíše je nutné je častěji měnit.

Mobilní telefon

Dnes ho má prakticky každý a možná si myslíte, že když ho používáte jen vy, nemusíte se ničeho obávat. Ale je třeba si uvědomit, že mobilní telefon pokládáte na různá místa, čisté ruce také zrovna nemáte a často si mobil přikládáte k obličeji. Proto se doporučuje pravidelné čištění antibakteriálními přípravky.

Dřevěná prkénka

Dřevo je snad nejhorší materiál, jaký lze v kuchyni použít. Dokonale totiž pohlcuje vlhkost a nic s tím neuděláte. V dřevěných prkénkách jsou také skuliny, kde se mohou hromadit bakterie. Proto se vyplatí vyměnit dřevěnou desku za jiný materiál, abyste snadno odstranili zbytky jídla a tím se vyhnuli usazování choroboplodných zárodků.

Úvodní obrázek: Shutterstock, Zdroj: Kobieceinspiracje.pl