VIDEO: Nelítostný souboj batolecích dvojčátek o dudlík. Zlepšení nálady garantováno

Narození dítěte naplní život člověka radostí a štěstím. Nevinné úsměvy novorozenců dokážou rozzářit den, a naopak jejich smutek je i vaším smutkem. Pokud však máte doma dvojčátka, jejich podíl na vaší radosti se okamžitě zdvojnásobí. Dvě děti rovná se dvojitá radost i starost. Tato vám jistě zlepší den. Tento malý boj o jeden dudlík je jednou z nejroztomilejších věcí, jakou můžete vidět.

Boj o dudlík

Dvojčata nejenže vypadají stejně, mají také tendenci spolu bojovat kvůli triviálním záležitostem. Nedávno si na internetu získal velkou popularitu malý boj dvojčat, z nichž každé chtělo stejný dudlík pro sebe. Jedno z miminek si pokojně cucalo dudlík, když druhé zběsile mávalo rukama a snažilo se jej dostat do svých úst. Nakonec se trochu rozplakalo a pokusilo se vytáhnout dudlík z úst bratříčka.

Dudlík funguje jako rozptýlení

Druhému dvojčeti se podařilo dostat část dudlíku do úst, čímž o něj jeho sourozenec přišel. Znovu začal plakat a tentokrát druhé dvojče pokojně cucalo druhý konec dudlíku. Děti rády vkládají různé věci do úst, včetně částí těla jako jsou palce. Důvodem je jejich silný sací reflex. Sání jim pomáhá uvolnit se a má uklidňující účinek na jejich mysl. Mnoho odborníků se domnívá, že používání dudlíku, který dětem pomáhá sát, může být dobré jako dočasné rozptýlení, například při dlouhém cestování.

Negativní vliv používání dudlíku

Používání dudlíku má však i negativní aspekty. Například může narušovat kojení. Navíc dlouhodobé cucání dudlíků může způsobit problémy se zuby. Jejich používání by tedy mělo být časem minimální.

Úvodní obrázek: Shutterstock, Zdroj: Madlyodd.com