Neobvyklá využití houbičky na nádobí. Poslouží i jako odlakovač na nehty

Houbička na nádobí je jeden z nejužitečnějších vynálezů moderní doby. Zbaví vás nečistot a mastnoty po použití nádobí a pomůže i jako čisticí prostředek v domácnosti. Ale může být použita mnoha dalšími způsoby, které rozhodně stojí za to vyzkoušet.

Čištění skleněných polic a stolů

Vezměte dvě houbičky a do každé vyřízněte hlubokou díru. Nyní použijte kleště na obracení masa a každou část vložte do jedné houbičky. Naneste čisticí prostředek a současně můžete mýt jak přední, tak i zadní stranu skleněných povrchů.

Dva v jednom

Opět propíchněte měkkou část houbičky skrz naskrz a vložte do ní malý kus mýdla. Tímto způsobem můžete využít jak čištění, tak napěnění současně. Nemusíte tak čisticí prostředek neustále doplňovat, pokud vás čeká delší mytí.

Čištění citlivých oblastí

Rozkrájejte měkkou část houbičky na kostičky tak, aby je neustále držela hrubá strana. Takto vytvořená houbička je skvělým nástrojem na čištění mřížek. Dostanete se i na špatně dostupná místa.

Odstranění laku na nehty

Napadlo by vás někdy, že si z houbičky na nádobí můžete vytvořit odlakovač na nehty? Když odříznete hrubou část a měkkou vložíte do malé skleněné nádoby, zalijete odlakovačem, máte perfektní odlakovač na nehty. Nepotřebujete žádné tampónky, prostě odšroubujete, vložíte prst dovnitř a točíte. Je důležité, aby houbička zaujímala celý vnitřek skleničky.

Ochrana židlí a stolů

Pokud vás už otravuje, jak židle nebo stůl vydávají hlasité zvuky při každém šoupání, nakrájejte čtyři houbičky a připevněte je k nohám od židle. 

Lepení obálek

Pokud vám přijde nehygienické olizování obálek, než je zalepíte, použijte navlhčenou houbičku na nádobí místo svých slin.

Obrázky: Pixabay