Nepříjemný zápach z myčky nádobí má řadu příčin. Poraďte si s tím správnou údržbou a prevencí

Zapáchá vaše myčka na nádobí trochu nepříjemně a vy nevíte, co s tím? V různých částech spotřebiče se mohou usadit plísně, zbytky jídla a bakterie způsobující zápach. Možná to bude vyžadovat trochu detektivní práce, abyste zjistili, proč vaše myčka páchne, ale dobrou zprávou je, že její čištění je poměrně jednoduché.

Vyčistěte filtr

Špinavý filtr je nejčastější příčinou páchnoucí myčky. Podívejte se do návodu k myčce, kde najdete umístění filtru a nejlepší způsob, jak jej vyčistit. U většiny modelů je umístěn pod spodním stojanem. Hledejte kruhový předmět poblíž jednoho ze zadních rohů nebo poblíž základny středového postřikovače. Otočte filtr proti směru hodinových ručiček a jemným vytažením jej vyjměte. Opláchněte filtr pod tekoucí vodou, abyste odstranili případné zbytky jídla. V případě potřeby použijte měkkou houbu.

Vyčistěte těsnění

Těsnění je měkká pryžová výstelka, která prochází po obvodu dvířek myčky. Pokud jste gumu nečistili už nějakou dobu nebo dokonce nikdy, mohlo by se jednat o zdroj zápachu. Kvůli veškerému teplu a vlhkosti, které myčka produkuje, mohou plísně růst a zachytit se uvnitř těsnění. Otřete jej hadříkem navlhčeným trochou vody a mýdla.

Vytřete interiér

Postupem času se uvnitř myčky může vytvořit vrstva mýdlové pěny, stejně jako u sprchového koutu. Částice jídla a bakterie ulpívají na mýdlové špíně a začínají páchnout. Nejlepším způsobem, jak s tím bojovat, je spustit čisticí cyklus, ale je chytré nejprve vytřít vnitřek ručně. Odstraňte veškeré zbytky jídla usazené na dně nebo na stěnách. Použijte měkkou houbičku nebo hadřík a vydrhněte stěny mýdlovou vodou.

Spusťte cyklus hlubokého čištění

Přibližně jednou za měsíc spusťte čisticí cyklus s použitím octa v prázdné myčce. Ocet odstraňuje mýdlové a minerální usazeniny a neutralizuje případné pachy. Nalijte 2 šálky destilovaného bílého octa do skleněné mísy a postavte ji svisle na spodní přihrádku. Spusťte normální cyklus s vypnutou možností sušení teplem a bez čisticího prostředku.

Úvodní obrázek: Shutterstock, Zdroj: Tasteofhome.com