Neškodné příčiny oteklých prstů a otoky, které byste měli konzultovat s lékařem

Otoky prstů na rukou nebo nohou jsou často přehlíženým problémem, který ovšem může naznačovat problémy, jež by bylo dobré konzultovat se svým lékařem. Zvláště, když je s otoky spojena i bolest. Některé příčiny jsou neškodné, ale na jiné bychom si měli dávat větší pozor.

Vlna veder

Ve velkém horku bychom se neměli divit, že naše prsty otékají a je pro nás čím dál tím větší problém sundat prsteny. Nejedná se pouze o vlnu veder v letních horkých dnech, ale i uvnitř. Pokud je ve vaší domácnosti přetopeno, prsty vám mohou snadno otéct. V teple se krevní cévy rozšiřují a při vyšší spotřebě tekutin se z hydratace může vyvinout také otok.

Nadměrná konzumace soli

Pokud konzumujete spoustu slaného jídla, vaše tělo bude zadržovat tekutiny a nejen vaše prsty, ale i obličej nebo nohy začnou bobtnat. Zkuste najít rovnováhu mezi spotřebou vody a soli.

Potíže s klouby

V důsledku problémů s klouby naše konečky prstů natečou a ve většině případů to může být doprovázeno bolestí a ztuhlostí.

Tendonitida

Pálení, bodavá bolest, necitlivost a otoky, to všechno jsou nejčastější příznaky tendonitidy (zánět šlach).

Raynadudova nemoc

Stres nebo chladné počasí způsobí zúžení krevních cév a po obnovení krevního oběhu může dojít k bolesti, brnění a otokům.

Obrázky: Shutterstock