Netrapte se klystýrem. Čistěte si střeva pomocí vhodných potravin

V dnešní době spousta kupovaných potravin způsobuje více škody než užitku. Většina z nich obsahuje konzervační, umělé látky a přidané chutě a barviva, které konzumujeme každý den, aniž bychom o tom vůbec věděli. To může mít za důsledek rozvoj různých nemocí v rámci nahromadění většího množství toxinů, které musí z těla pryč. Detoxikace je důležitá nejen pro hubnutí, ale především pro zdraví našich střev a celého organismus. Zkuste zapojit do svého jídelníčku následující potraviny k účinnému vyčištění celého střevního traktu.

Proč je nutné střeva čistit?

Hned z několika důvodů.

  • Živiny se lépe vstřebávají
  • Budete mít více energie
  • Hladina pH se normalizuje
  • Zhubnete
  • Snížíte riziko rakoviny tlustého střeva

Proto je důležité konzumovat potraviny bohaté na vlákninu. V tomto případě se doporučuje nejméně 25 – 30 g vlákniny denně, ať už ve formě potravin nebo doplňků stravy.

Syrové ovoce a zelenina

Mají velice vysoký obsah vlákniny, antioxidantů, vitamínů, esenciálních aminokyselin a minerálů. Ukázalo se, že zelená listová zelenina s vysokým obsahem chlorofylu chrání trávicí systém.

Fermentované potraviny s probiotiky

Fermentované potraviny jsou bohaté na probiotika, což z nich dělá jeden z nejlepších způsobů, jak se zbavit bakterií přítomných ve střevních traktu. Kromě toho obsahují řadu prospěšných bakterií a rozpustné vlákniny, které potřebujeme pro zdravý životní styl. Jezte proto hodně jogurtu, zelí a pijte kefír a houbu kombucha.

Voda

Správné množství vody je nezbytné pro normální trávení a čištění. Vyhýbejte se alkoholu a kofeinovým nápojům, které vedou k dehydrataci.

Česnek

Stimuluje jaterní enzymy a podporuje čištění organismu.

Luštěniny

Obsahují hodně vlákniny a životně důležitých minerálů, jako je železo a draslík. Obsahují zdravé tuky a snižují chuť k jídlu. Jezte více hrachu, fazolí a čočky.

Omega-3 mastné kyseliny

Ryby, ořechy, lněné semínko a různé rostlinné oleje jsou nezbytné pro zdravý životní styl.

Celozrnné potraviny

Díky vysokému obsahu vlákniny regulují trávení.

Obrázky: Pixabay