Neustále dotýkaní obličeje způsobuje špatnou pleť. Tipy, jak se dotýkání vyhnout

Jedním z nejhorších návyků, ubližujících naší pleti, je neustálé dotýkání obličeje. To může způsobit ucpané póry a šíření bakterií, jež mají za následek vznik nežádoucích pupínků. Víme, že je to těžké, ale snažte se tento zvyk odstranit. Následující kroky by vám měly pomoci.

Udržujte své ruce zaměstnané

Máte-li tendenci dotýkat se obličeje, kdykoli se nudíte, například při čekání na autobus nebo ve školní lavici, vložte si do rukou malou pomůcku, aby vaše ruce zůstaly neustále zaneprázdněné. Stresový míček, klíčenku, náramek nebo gumičku do vlasů, cokoli, co vám pomůže držet své ruce daleko od tváře.

Posaďte se na ruce

Ať už sedíte ve třídě nebo u televize, zkuste si sednout na ruce, když je zrovna nepoužíváte.

Pište si vzkazy

Možná se vám to bude zdát zvláštní, ale pište si všude po bytě nebo v autě vzkazy, na kterých bude stát „NEDOTÝKAT SE OBLIČEJE“. Vizuální připomínky vám pomohou udržet své ruce na uzdě.

Noste rukavice

Při nošení rukavic nebudete mít možnost dotýkat se obličeje. Nic vám nebrání nosit je i přes noc. Nezapomeňte je hlavně pravidelně prát, aby se na nich neshromažďovaly bakterie z vašich rukou. Používejte jen 100% bavlnu. Jiné materiály by mohly dráždit vaši tvář, dotknete-li se jí během nošení rukavic.

Připomínejte si důvody, proč se obličeje nedotýkat

Jakmile vymrštíte ruku směrem k obličeje, snažte se zastavit a vzpomenout si na všechny důvody, proč to nedělat. Myslete na nevzhledné pupínky, akné, špinavou pleť a vyrážku, která se vám může na obličeji objevit.

Obrázky: Freepik