Nevíte si rady, jak se zbavit bolestivé zácpy? Vyzkoušejte více vody a čaj s citrónem

Zácpa je termín, kterým označujeme špatný průchod střev, jenž má za následek bolesti břicha, nadýmání a neustálé nutkání navštěvovat toaletu. Ačkoli se může zprvu zdát, že se nejedná o nic vážného, zácpu byste neměli nikdy podceňovat. Neléčená zácpa může vést k vážným problémům, jako je vznik hemoroidů nebo tržných zranění. Naštěstí existuje spousta jednoduchých kroků, které lze podniknout k vyřešení tohoto nepříjemného problému přirozenou cestou.

Pijte více vody

Nejjednodušší způsob, jak léčit zácpu, je zvýšený příjem vody. Spousta z nás pije pouze tehdy, když má žízeň, což znamená, že několik hodin zůstáváme nevědomě dehydratovaní. Při zácpě se zaměřte na pití sycené, perlivé vody, která pomůže uvést věci do pohybu.

Cvičte

Cvičení sice vyloženě nenapomáhá s pohybem střev, ale předchází nebo alespoň redukuje příznaky zácpy. Nemusíte v posilovně potit krev, stačí, když si vyjdete na procházku. Tím se sníží šance na vznik zácpy a aktivuje se váš metabolismus.

Pijte čaj s citrónem a medem

Lidový lék, který je velmi efektivní. Med představuje přírodní projímadlo a v kombinaci s citrónem se stává dobrým stimulantem pro náš trávicí systém.

Jezte probiotické potraviny

Přidejte více probiotických potravin do svého jídelníčku. Probiotika jsou určena především pro lidi, kteří trpí nerovnováhou bakterií ve střevech. Navíc, probiotické potraviny zvyšují produkci kyseliny mléčné a mastných kyselin s krátkým řetězcem, jež pomáhají při pohybu střev.

Konzumujte více vlákniny

Pokrmy s vyšším obsahem vlákniny působí jako přírodní projímadlo. Nejlépe uděláte, pokud přidáte do své stravy 20 – 35 gramů vlákniny. Můžete do svého jídelníčku zahrnout potraviny, jako jsou jablka, otruby, cereálie, černé fazole nebo fíky. Dokonce i dýňová, slunečnicová a lněná semínka mají vysoký obsah vlákniny.

Jak se vám dnešní článek líbil? Pokud se vám zdál užitečný, neváhejte jej sdílet mezi svými přáteli a rodinou.

Zdroj: trendingposts.net