Snadný způsob, jak čistit pěnové i syntetické polštáře a v čem se liší

Postel a všechno, co k ní patří, je zřejmě tím nejoblíbenějším místem v naší domácnosti. Podle toho se také chováme, balíme se do peřiny, převalujeme se po prostěradle, jen abychom si našli tu nejpříjemnější polohu a mačkáme si polštář pod hlavou tak, abychom mohli ležet pohodlně a oddávat se hlubokému spánku. Bohužel, ale náš polštář je také plný slin, odumřelých kožních buněk, roztočů a jejich výkalů. Nechutné, že? Proto bychom neměli zapomínat čistit polštáře každé tři měsíce. Bojíte-li se, abyste je nezničili, ukážeme vám, jak bezpečně na to!

Jak čistit pěnové polštáře?

Pěnové polštáře se zpravidla nedají prát v pračce, ale to neznamená, že je nemůžete ošetřit jinak. Můžete mít neomyvatelné polštáře z paměťové pěny nebo omyvatelné.

Neomyvatelné:

Osvěžte je vysavačem nastaveným na mírné sání nebo je vložte na 15 – 20 minut do sušičky pouze na vzduch. Skvrny odstraňte hadříkem navlhčeným mýdlem a vodou. Poté osušte ručníkem a nechte polštář uschnout na vzduchu, než jej opět povlíknete. Pokud má polštář odnímatelný potah, který je pratelný, vyčistěte jej dle pokynů na štítku. 

Omyvatelné:

Vlastníte-li pěnový polštář, který je omyvatelný, můžete ho ponořit do vlažné vody s malým množstvím saponátu. Opatrně vytlačte vodu s mýdlem z polštáře a pomocí studené vody opláchněte. Poté opět vytlačte vodu ven. Nechte schnout na vzduchu na rovném povrchu. 

Jak čistit klasické syntetické polštáře?

  • V první řadě se rozhodně nezapomínejte řídit pokyny výrobce pro čištění polštářů a přikrývek. 
  • Před praním opravte všechna roztrhaná místa a uvolněné švy, aby vaše pračka neskončila plná peří a vaty.
  • Perte vždy alespoň dva polštáře najednou, aby byl spotřebič během praní a ždímání vyvážený. Pokud nemáte dva polštáře, přidejte například ručníky.
  • Používejte malé množství pracího prostředku s nízkým obsahem pěny.
  • Perte na jemný cyklus.
  • Nakonec dvakrát opláchněte ve studené vodě.
  • Nechte uschnout na vzduchu a každých 15 – 20 minut otáčejte.

Jak se vám dnešní článek líbil? Pokud se vám zdál užitečný, neváhejte jej sdílet mezi svými přáteli a rodinou.

Zdroj: today.com