Vyhazujete skořápky od vajec? Po přečtění tohoto článku si to pro příště rozmyslíte

Všichni víme, že vápník je v našem těle důležitý pro mnoho funkcí. Ať už se jedná o tvorbu kostní hmoty, prevenci osteoporózy, vliv na nervy a svaly, regulaci srdečního tepu a krevní srážlivosti, tak také o podporu spánku, imunitních buněk, zdravou pokožku a v neposlední řadě zdravé a krásné vlasy.

Jak jej ale do těla dostat? Existuje mnoho faktorů, které z našeho těla vápník vypuzují – příliš mnoho sedavých činností, pití kávy, alkoholu a perlivých nápojů. Na nedostatek vápníku jsou obzvláště náchylné těhotné ženy a lidé trpící poruchami trávení.

Vhodným řešením jsou vaječné skořápky, které obsahují 90% vápníku a jsou tak považovány za nejlepší přírodní zdroj tohoto minerálu. Tělo je snadno vstřebá, jelikož svým chemickým složením jsou totožné s lidskými kostmi a zuby. Při vyšších dávkách nejenže léčí příznaky nedostatku vápníku a zabraňují vývoji osteoporózy, ale také pomáhají při léčbě vysokého cholesterolu a podporují kostní dřeň k tvorbě krevních buněk.

Mimo to, skořápky od vajec obsahují železo, mangan, měď, zinek, fluór, chrom a molybden. Doporučená denní dávka vaječných skořápek by se pohybuje okolo 1,5 – 3 g v závislosti na vašem věku.

Pomoc se štítnou žlázou

Skořápky z 8 vajec by měly být důkladně umyty, vysušeny a rozdrceny. Přilijte k nim vymačkanou šťávu ze 2 citrónů a uložte na několik dní do lednice. Jakmile se skořápky rozpustí, přimíchejte 1 litr pálenky a 1 kilo medu. Nechte týden stát a po jídle konzumujte 1 čajovou lžičku 2x až 4x denně.

Pomoc s gastritidou a vředy

Smíchejte 1 polévkovou lžíci mletých vaječných skořápek, 1 lžíci cukru a 1 lžíci mletého muškátového oříšku. Nechte 20 dní a poté si dejte 1 čajovou lžičku 3x denně. Další recept představuje špičku nože mleté skořápky smíchanou se 2 polévkovými lžícemi citrónové šťávy. Jakmile se skořápka rozpustí, přidejte 1 decilitr teplého mléka. Užívejte 2x denně – brzy ráno na prázdný žaludek a v noci asi hodinu před spaním.

Posílení těla a vyčištění krve

Skořápky ze 4 – 5 vajec důkladně omyjte, rozdrťte a zalijte 3 litry vody. Uložte na týden do lednice a poté pijte jako obyčejnou vodu. Denně si dejte 2 – 3 sklenice vody s trochou citrónové šťávy.

zdroj: www.feelhealthylife.com