Vstup do sklepa se rodině stal osudným. Nikoho nenapadlo, že brambory mohou být smrtelně nebezpečné

Málokdo by neměl rád brambory. Je to vděčná surovina, z níž můžete připravit nespočet rychlých, levných a chutných pokrmů-koláče, hranolky, chipsy atd. Ovšem jak se ukázalo, mohou být i smrtelné, pokud uděláte stejnou chybu jako otec této malé holčičky.

Ze sklepa se už nevrátil

Hannah je 8letá dívka z Ruska, která v roce 2014 osiřela, když se její otec vydal do sklepa pro brambory k večeři. Zpět se však už nikdy nevrátil. Nejsmutnější na tom však je, že se nevrátila ani její maminka Marie, jež se šal za svým manželem podívat, co mu tak dlouho trvá. Hannah se stala sirotkem.

Rodina zemřela kvůli shnilým bramborám

Brzy nato sestoupil i Hannin bratr a babička, kteří naštěstí o všem informovali své blízké sousedy těsně před vstupem do sklepa. Jediný, kdo přežil, byla 8letá dívka. Celá rodina zemřela kvůli shnilým bramborám ve sklepě.

Nebezpečné plyny

Tyto látky činí brambory za určitých okolností smrtelnými, a to nejen tím, že je sníme, ale také tím, že vdechujeme plyn, jenž při hnilobě vzniká. Hladina glykoalkaloidů se zvyšuje s rozkladem brambor. Látky uvolňují toxický a nebezpečný plyn, který si vyžádal životy celé rodiny, kromě malé dívky.

Je zázrak, že Hannah přežila. Osmiletá dívka také sešla do sklepa hledat svou rodinu, ale díky matce, která nechala otevřené dveře, se plyn stihl rozptýlit.

Úvodní obrázek: Shutterstock, Zdroj: Dailymail.co.uk