Obchází útulky, aby uctil památku přítele a pro pejsky dělá nevídané věci. Svět potřebuje více lidí, jako je on

Domácí mazlíčci jsou v mnoha ohledech jako rodina. Milujeme je, pečujeme o ně, sledujeme, jak rostou, zkrátka a dobře jsou součástí našeho každodenního života. Každý člověk, který si adoptuje zvíře, by na sebe měl být pyšný, protože pomohl této osamělé duši získat druhou šanci na šťastný život a poskytl jí tolik potřebnou lásku, klid a teplo. Stejně jako tento muž Steve Grieg.

Problémy s adopcí

Úskalí většiny adopcí však je, že jsou určité preferované rasy, které ostatní nechávají ve svém stínu. Dle výpovědi některých pracovníků psích útulků jsou nejvíce žádaní zlatí retrívři, labradoři, obecně štěňata atd. Z toho důvodu pak někteří psi stráví v psím útulku většinu svého života. To se rozhodl změnit milovník zvířat Steve Grieg.

Nejméně žádaní psi

Steve je velkým milovníkem zvířat a už od dětství měl doma asi tři nebo čtyři domácí mazlíčky. Jeden z jeho nejmilovanějších psů však nedávno zemřel a Steve chtěl udělat něco zvláštního, aby uctil jeho památku.

První byla Eeyore

Vydal se tedy do psího útulku a požádal o pejska, který je nejméně žádaným pro adopci. „Takže jsem si domů přinesl dvanáctiletou čivavu jménem Eeyore se šelestem na srdci a špatnými koleny. A tím to všechno začalo,“ vypráví Steve. Brzy obešel několik dalších útulků, kde adoptoval stará a nemocná zvířata. Nyní vlastní 10 starších psů, dva holuby a dvě kachny. Jeho největším překvapením bylo prasátko jménem Bikini.

Proč staří a nemocní domácí mazlíčci?

„Jsou to moudrá zvířata. Je to jako u lidí, když dosáhnete určitého věku, už víte, co chcete. Tito psi vědí, kdo jsou, je pro ně snadné navázat vztah s člověkem nebo dalším zvířetem,“ odpovídá Steve. Pro svůj „vlčí gang“ založil i instagramový profil, který nyní sleduje 800 000 lidí. Více takových jako je Steve. Poskytuje bezbranným zvířatům milující domov, záleží mu na tom, aby byla šťastná a milovaná a bylo o ně dobře postaráno.

Úvodní obrázek: Shutterstock, Zdroj: Defused.com