Obdivuhodný svět zvířat – podívejte se na záběry, na kterých stádo slonů vzdává poslední respekt svému vůdci

Dojemné snímky zobrazující stádo slonů, které udělují poslední respekt svému mrtvému vůdci, jsou jedinečným důkazem o silně emocionálním životě slonů. Video, uvedené na konci článku, zobrazuje zvířata stojící kolem mrtvého slona na břehu jezera poblíž rezervace Kalawewy na Srí Lance. Několik slonů jemně hladí mrtvolu zvířete svými choboty, jako by se loučili.

Zatímco záběry ukazují zhruba 10 slonů, vzdávajících poslední hold, zprávy uvedly, že v okolí se shromáždilo až na 300 slonů. Vyšetřování ukázalo, že vůdce zemřel na následky zranění po zápasu s jiným slonem – dostal přes 20 bodnutí kly. Studie uvádějí, že sloni, stejně jako lidé, truchlí po svých mrtvých, často navštěvují jejich hroby a se zármutkem „líbají“ jejich těla svými choboty. Jediným rozdílem je, že lidé smutní po své rodině a přátelích, kdežto sloni pláčou nad smrtí nejchytřejšího jedince a projevují soucit nad nemocnými a umírajícími členy stáda.

„Sloni respektují své mrtvé. Skutečnost, že se chovají ke svým mrtvým ve formě, která není vysvětlitelná v žádném jednoduchém evolučním kontextu, hovoří o hlubším emocionálním životě slonů, které nelze tak snadno studovat:“ potvrdili biologové.

Shlédněte video pořízené z posledního loučení:

Co říkáte na takové chování zvířat? Věděli jste, že jsou sloni podobní lidem? Nezapomeňte tuto zajímavost sdílet mezi svými přáteli a rodinou

Zdroj: faithpanda.com