Obuv, která škodí našim nohám. Kromě lodiček existuje celá řada bot, které jsou ku prospěchu našemu zdraví

Zřejmě není potřeba zmiňovat, že lodičky na jehlách nejsou pro naše nohy zrovna tou nejzdravější obuví. Nyní se ovšem ukazuje, že nejsou jediné, které mají na naše nohy špatný vliv. Aby v tom nebyly samotné, přidává se k nim celá řada bot, která našim nohám nedělá dobře. Následující modely je proto lepší nechat uložené jen pro chvíle, které si je vyžadují.

Žabky a sandály

Je dobré vyvarovat se obuvi, která je zcela plochá. Neposkytuje totiž našim nohám žádnou oporu a přirozená klenba nohy je kvůli nim zploštělá. To vše může vést ke stížnostem, jako je podráždění holeně, bolest kolen i zad.

Kovbojské boty

Možná, že existuje jen hrstka lidí, která nosí kovbojské boty pravidelně, ale i přesto je nutné na ně upozornit. Vracejí se totiž do módy. Špičatý tvar kovbojských bot je zcela odlišný od přirozeného tvaru vaší nohy, prsty se tak budou mačkat, což povede k jejich odření nebo k zarůstání nehtů.

Baleríny

Stejně jako u žabek a sandálů, je plochost balerín špatná pro přirozený tvar vašich nohou. Ačkoli nabízejí o něco větší oporu, nakonec vás začnou trápit problémy s chodidly.

Ponožkové tenisky

Ponožkové tenisky jsou od loňského roku skutečným trendem. Jak název napovídá, jedná se o ponožku s normální podrážkou tenisky. Přestože jsou zajímavé a stylové, opět nabízejí našim nohám nedostatečnou oporu.

Kotníkové boty na jehlovém podpatku

Čím vyšší podpatek, tím větší tlak na vaše nohy. S jehlovými podpatky je navíc obtížnější udržet rovnováhu, což je zbytečná zátěž pro kolena i záda. Kotníkové boty s robustním podpatkem jsou mnohem lepší volbou.

Úvodní obrázek: Shutterstock, Zdroj: Wellandgood.com