Obyčejný kašel a bolest na hrudi se změnil v závažné onemocnění. Muž se lékařům přiznal ke své velmi výstřední závislosti, která vedla vedla k problémům

Sedmatřicetiletý muž z Číny jménem Peng byl hospitalizován poté, co si stěžoval na bolest hrudníku a rozhodl se zajít na vyšetření do nemocnice. Po příjezdu byl okamžitě přijat jako naléhavý případ. Lékař nařídil rentgen, aby mohl lépe určit příčinu jeho bolesti i kašle, který se následně rozvinul.

Pengovi byla diagnostikována plísňová infekce plic, jejíž příčina je skutečně bizarní. Na základě jeho výpovědi byl Pengův zdravotní stav s největší pravděpodobností způsoben neobvyklým zvykem, a sice čichání ponožek poté, co je nosil celý den.

Plísňová infekce, jež se vyskytovala na jeho nohách, se po čichání k ponožkám přenesla i do jeho plic. V tuto chvíli už nemělo smysl nic tajit. Peng se svěřil lékařům, že se na zápachu z ponožek stal závislým.

Toto pravidelné a dlouhodobé intenzivní čichání vlastních ponožek s největší pravděpodobností umožnilo plísňovým zárodečným buňkám šířit se do plic a zapříčinit vznik plísňové infekce. Navíc, pacient se sám stará o své dítě, nedostatek odpočinku vedl k oslabení imunitního systému, což jeho špatnému zdravotnímu stavu také přidalo. Peng zůstal v nemocnici a naštěstí ho čeká plné zotavení.

Co říkáte na dnešní bizarní příběh? Neváhejte jej sdílet mezi svými přáteli a rodinou.

Zdroj: faithpanda.com