Oční výzva pro pozorné jedince. Běhěm několika vteřin můžete odhalit problémy se zrakem. Stačí se podívat na obrázek a říct, co vidíte

Spousta hodin trávených před obrazovkou počítačů má velmi negativní vliv na naše zdraví, zejména zdraví našich očí. Již na počátku 90. let se objevil termín „syndrom kancelářského oka“, který označuje zdravé lidi pracující několik hodin denně v klimatizovaných místnostech. Pokud je to i váš případ a vy chcete otestovat, jak jste na tom se zrakem, ještě ke všemu rádi řešíte internetové hádanky, zde je rychlý optický test. Stačí se podívat na obrázek a říct, co vidíte.

Naše oči čelí řadě výzev

Naše oči se ale musí potýkat s mnoha dalšími výzvami než pouze s prací u počítače, například se znečištěným ovzduším, nesprávným osvětlením místnosti, ústředním topením atd. To vše vede k nesprávné hydrataci rohovky a v důsledku toho si mnozí z nás stěžují na nepříjemné neduhy jako pálení či svědění očí, pocit hrubých předmětů, jako například písku, pod víčky nebo dočasně rozmazané vidění.

V některých případech jde nejen o nepohodlí spojené s prací u počítače, ale i o zrakové postižení, které vyžaduje výběr vhodných brýlí či kontaktních čoček. Jak můžete zjistit, zda je potřebujete?

Rychlá kontrola zraku

Online test samozřejmě nemůže nahradit vyšetření u očního lékaře, ale může vám naznačit, že potřebujete pomoc. Můžete se často cítit unaveně, a to vše v důsledku vašich problémů se zrakem, aniž byste o nich vůbec věděli.

Co vidíte na obrázku?

Na první pohled si všimnete jen obyčejného červeného obdélníku. Ale když se podíváte trochu blíže, měli byste vidět něco jiného. Ne každý to však dokáže. Pokud nevidíte, co je na červeném pozadí, můžete trpět vážným poškozením zraku. Stojí za to uvažovat o návštěvě odborníka, který provede vyšetření.

Problémy se zrakem jsou kvůli zneužívání digitálních zařízení pořádným morem i mezi dětmi.

Úvodní obrázek: Canva Images, Zdroj: Themindsjournal.com