Odborníci doporučují tuto potravinu jako nezbytnou v boji proti zánětu a bolesti kolen. Naštěstí ji všichni máme doma

Koleno je jedním z nejdůležitějších kloubů naší kostry. Díky němu můžeme vytvářet různé pohyby, od běhu před sezení až po sklánění. Opotřebení kolen může přinášet různé nepříjemné pocity, z nichž nejčastější jsou bolest a zánět, které mohou vést až ke ztrátě pohyblivosti. Proto je důležitá včasná léčba, abychom se vyvarovali toho nejhoršího.

Bolest kolen můžete navždy odstranit pomocí domácího receptu, kde není zapotřebí žádných léků. Užívat ho mohou i starší lidé, u kterých je opotřebení kolen zvláště časté. Nemusí být ale jediní. I mladí lidé trpí bolestí kolen a není se čemu divit, tyto klouby nosí až 80% naší hmotnosti. Vše ale mohou zachránit 2 vejce. Následující recept vám ukáže, jak si připravit domácí lék z této potraviny a konečně si ulevit od bolesti a zánětu kolen.

Ingredience:

  • 2 vaječné žloutky
  • 2 ČL soli
  • elastická bandáž

Příprava:

Ke žloutkům přidejte sůl a důkladně promíchejte.

Způsob použití:

Ponořte kus látky do směsi a přiložte na bolavé koleno. Stáhněte elastickým obvazem, aby se látka na koleni dobře udržela. Nechte dvě hodiny působit a poté sundejte. Obklady si přikládejte na koleno alespoň 4x denně.

Jak lék funguje:

Sůl má vysoký obsah hořčíku, který skrze kůži napomáhá snížit zánět, což zároveň odstraňuje bolest. Vaječný žloutek má na druhé straně vysoký obsah bílkovin a minerálů, které jsou schopny proniknout do pokožky a posílit tkáně, vazy a kosti.

Léčbu můžete doplnit používáním ledových obkladů na koleno 4 – 5x denně. Také můžete postiženou oblast jemně masírovat hořčičným esenciálním olejem. Hořčice je koření, které se ukázalo jako velmi účinné při zlepšování oběhu krve, což zmírní zánět a poté odstraní i bolest.

Trpíte bolavými koleny? Pomohl vám dnešní článek? Dejte nám vědět do komentářů.

zdroj: www.feelhealthylife.com