Příprava sváteční tabule se neúprosně blíží, nenechte se zaskočit a inspirujte se nápady, jak originálně nachystat občerstvení pro hosty

Sýroví sněhuláci, sváteční sendviče, sladké košíčky – to vše způsobí nebývalou radost nejen u dětí, ale i dospělých při oslavách konce roku. Ale někdo je vždy musí vymyslet a připravit, což je ta těžší část. Nechte se inspirovat následujícími nápady na občerstvení, které bude nejen dobře chutnat, ale i dobře vypadat.

Prasátka z vajec

Tématické vánoční občerstvení, které se stane ozdobou slavnostního stolu. Vše, co potřebujete, jsou vařená vejce, mrkev a kuličky černého pepře. Prasátka můžete posadit na listy salátu, ozdobit s nimi slavnostní salát nebo dát každému hostu u stolu na talíř pro štěstí. Jednoduché a levné.

Sváteční sendviče

Sendviče nabízí spoustu možností a pro jejich přípravu nemusíte vůbec oplývat zvláštními kulinářskými dovednostmi. Na obložený chléb naaranžujte vánoční stromek ze zeleniny, zasypte červenou paprikou, přidejte kaviár nebo zrnka z granátového jablka a novoroční krása je na stole.

Sýr

Ze sýrové hmoty uválejte sadu kuliček, větších a menších, a vložte do ledničky na 15 minut. Chlazené kuličky obalte v kokosu, ozdobte dle vlastní fantazie a jedlí vánoční sněhuláci mohou ohromit vaše hosty.

Vánoční stromek se sýrem a hrozny

Hrozno pečlivě umyjte, sýr nakrájejte na kostičky a vše položte na talíř ve střídajících se vrstvách tak, abyste vytvořili podobu vánočního stromku. Nic složitého ani velkolepého, ale přesto to vypadá dobře.

Mandarinky v čokoládě s ořechy

Pokud je pro vás samotná mandarinka nudná, přeměňte ji tak, aby byli hosté v údivu. Rozpusťte čokoládu ve vodní lázni, ponořte měsíčky mandarinek a poválejte v rozdrcených ořeších. Po 30 minutách v ledničce můžete podávat.

Lehké občerstvení k šampaňskému

Není nic lepšího než ovoce k šampaňskému, zvláště jahody. Nakrájejte banány na kolečka, položte na ně jahodu a nahoře připíchněte párátkem s malým marshmallow bonbónem.

Rolky se sýrem a šunkou

Obyčejný pita chléb lze také přeměnit na sváteční pochoutku. Pomažte chléb majonézou, pokryjte nastrouhaným sýrem a šunkou, přikryjte druhým pita chlebem a rolujte. Rolku nakrájejte na kolečka o šířce asi 10 cm, naaranžujte do podoby vánočního stromku, ozdobte zeleninou a granátovým jablkem a navrch vložte vyřezanou hvězdu z červené papriky.

Zákusky ve formě sobů

Jednoduché čokoládové muffiny pomažte rozpuštěnou čokoládou smíchanou s cukrem a smetanou. Nečekejte, až čokoláda zatuhne a ihned začněte zdobit. Oči vytvořte pomocí krému z bílků nebo bílé čokolády, tlamu z kulatých piškotů, nos z malých sušenek nebo lentilek a preclíky budou představovat rohy. Takové zdobení nadchne nejen dospělé, ale i děti.

Jak jste na tom vy s přípravami svátečních tabulí? Máte bohatou fantazii nebo oceníte tyto nápady? Dejte nám vědět do komentářů.

zdroj: takprosto.cc