Odstranění starých etiket ze sklenic a láhví. Už se nemusím stresovat a zbytečně vyhazovat použitelné nádoby

Sklenice od okurek, marmelád nebo nakládané zeleniny jsou ideální pro opětovné použití. Stačí jen vymýt jejich obsah, sloupnout etiketu a nasypat potraviny, které potřebujete uskladnit v uzavíratelných nádobách. Ale odstranění etikety je často tou největší výzvou. Nejde to tak snadno, jak bychom chtěli, často nás zradí nervy a sklenice letí do koše. Tomu ale odzvonilo. Naučíme vás, jak se zbavit etikety ze sklenic snadno a rychle.

Sklenici pečlivě umyjte

Nejprve sklenici pečlivě umyjte, abyste odstranili veškeré zbytky potravin. Sklenice s etiketami nevkládejte do myčky na nádobí. Části štítku se mohou uvolnit a ucpat odpad nebo poškodit spotřebič.

Zkuste to ručně

Nyní zkuste uvolněné kousky etikety odlepit ručně. Nevadí, že na sklenici zůstanou nějaké zbytky, s těmi se teď netrapte. Zkrátka, co půjde dolů, sundejte. Zbytek vyřešíte později pomocí šikovných triků. V tomto kroku vám nejvíce pomůže horká vroucí vody, popřípadě horká voda z kohoutku.

Jedlá soda a prostředek na mytí nádobí

Nyní přichází chvíle, kdy se zbavíte odolných zbytků etikety na sklenici. Použít můžete buď samotnou jedlou sodu, nebo společně s prostředkem na nádobí. Do každého šálku horké vody přisypte 1 polévkovou lžíci jedlé sody nebo 2 čajové lžičky jedlé sody a 1 čajovou lžičku saponátu. Nalijte do lavoru s horkou vodní lázní. Sklenice ponořte a nechte několik hodin, nejlépe přes noc.

Toto je nejlepší a nejjednodušší způsob, jak sundat etikety ze skleněných nádob. Jakmile budou zcela čisté, můžete je mýt i v myčce na nádobí.

Úvodní obrázek: Shutterstock, Zdroj: Refreshliving.us