Odvar z dubové kůry: Pomocí této babičiny metody se mi vlasy rychle vzpamatovaly a přestaly padat

Neustále hledáme způsoby, jak zlepšit krásu našich vlasů. Nakupujeme různé přípravky od masek až po oleje a ve finále je zatěžujeme velkou spoustou chemikálií. Co se obrátit na rady našich babiček a přejít k přírodnějším metodám, jak pečovat o své vlasy, aby zůstaly zdravé, již více nevypadávaly a uchovaly si krásu a lesk? Odvar z dubové kůry je to pravé řešení.

Uděláte radost svým vlasům i peněžence

Ne všechny ženy svěřují své vlasy profesionálním stylistům. Často používají různé lidové prostředky k péči o tělo, pokožku a vlasy. V dnešní době s neustále rostoucími cenami rády vezmou za vděk domácí péči a přírodním přípravkům. Velice si oblíbily odvar z dubové kůry, jenž je výborným posilovačem vlasů. Nejen, že velmi dobře zakryje šediny, ale také zamezí vypadávání vlasů.

Výhody dubové kůry

Dubová kůra se používala již ve starověku. Navíc z hlediska péče o vlasy byl tento nástroj vždy na prvním místě. Není divu, když má tolik užitečných vlastností. Za prvé, dubová kůra posiluje vlasové kořínky, díky čemuž jsou vlasy hustší a pružnější. Za druhé se díky ní vlasům vrátí dřívější lesk a zdraví. Vlasy zůstanou čisté déle než obvykle.

Odvar z dubové kůry

Než začnete, je třeba podotknout, že tato léčba vlasů je vhodná spíše pro lidi s tmavší barvou. Máte-li blond, riskujete ztmavnutí vašich kadeří. K přípravě prostředku na posílení vlasů budete potřebovat dubovou kůru a vodu. Poměry jsou 3 polévkové lžíce dubové kůry na 1 litr převařené vody. Do odvaru je povoleno přidávat různé silice. Například grapefruitový esenciální olej, stejně jako bergamotový, citrónový, cedrový a rozmarýnový olej působí velmi dobře v kombinaci s dubovou kůrou.

Kůru jednoduše vložte do vroucí vody a v zakryté nádobě louhujte 60 minut. Po hodině tekutinu přeceďte. Další možností přípravy odvaru je povařit dubovou kůru ve vodě (ve stejném poměru) po dobu 15 minut. Extrahovanou tekutinu pak můžete bez obav použít pro oplach nebo mytí vlasů po nanesení šampónu. Pokud si budete vlasy mýt odvarem každé 3 dny po dobu jednoho měsíce, zaznamenáte skvělé výsledky.

Úvodní obrázek: Shutterstock, Zdroj: Barbersurgeonsguild.com