Skuteční hrdinové nikdy neumírají. Zastřelený policista po své smrti zachránil dalších pět životů

Důstojník Wilbert Mora, jeden ze dvou newyorských policistů, kteří byli smrtelně zraněni poté, co reagovali na hovor o domácím sporu v New Yorku, zemřel. Mladíkovi bylo teprve 27 let. Komisař newyorské policie Keechant Sewell prohlásil Wilberta trojnásobným hrdinou.

Jeho smrt nebyla nadarmo

Komisař newyorské policie prohlásil zesnulého policistu za trojnásobného hrdinu – za to, že si vybral sloužit vlasti, za to, že obětovat svůj život pro ochranu ostatních a také za to, že zachraňoval životy i po své smrti. Wilbert se totiž stal dárcem orgánů, které mohly pomoci pacientům na seznamu čekajících na transplantaci.

Co se přesně stalo?

Wilbert a jeho partner, důstojník Jason Rivera, byli smrtelně zraněni poté, co reagovali na naléhavý telefonát o domácí hádce. Žena kontaktovala policii s tím, že potřebuje pomoct se svým dospělým synem. Když Wilbert a Jason procházeli úzkou chodbou, Lashawn J. McNeil zahájil palbu na policisty. Třetí důstojník, nováček, který byl také na místě činu, začal na McNeila vzápětí střílet. Dvaadvacetiletý Jason na následky zranění zemřel ještě téhož dne. Wilbert bojoval čtyři dny, než ho jeho rodina odpojila od podpory dýchacích přístrojů.

Chtěl pokračovat v zachraňování životů

Wilbertova rodina věděla, že jejich statečný a obětavý syn bude chtít pokračovat v zachraňování životů i po své smrti. Jeho poslední službou bylo darovat život. Jeho játra, srdce, ledviny a slinivka byly transportovány hned  třem lidem na seznamu pacientů čekajících na transplantaci v New Yorku a dvěma lidem mimo stát.

Skuteční hrdinové neumírají

Wilbert tak zachránil hned pět životů po své smrti. Prostřednictvím dárcovství orgánů tak Wilbert žije dál a dál také pomáhá. Je skutečným hrdinou a takoví nikdy neumírají. Bude žít i nadále v srdci každého policisty v New Yorku.

Úvodní obrázek: Eduard Goricev / Shutterstock, Zdroj: Cnn.com