Osvědčené přírodní metody, jak se zbavit suché pokožky hlavy

Existuje několik důvodů pro svědění pokožky hlavy. Jednou z příčin je její suchost. Tento problém lze ale vyřešit pomocí několika domácích prostředků, které zvlhčí pokožku hlavy tím, že zvýší produkci kožního mazu.

Příčiny suché pokožky hlavy

Někteří lidé mohou mít spoustu kožních problémů, které se vyskytují nejen na těle, ale také na pokožce hlavy. Může se jednat o:

  • Ekzém
  • Infekci pokožky hlavy
  • Vlasové produkty s vysokým obsahem alkoholu

Kvůli suché pokožce hlavy kůže zrudne a začne být podrážděná. Tento problém lze překonat následujícími domácími prostředky, jež najdete ve své kuchyni.

Masáž horkým olejem

Horký olej je velice prospěšný pro zvýšení vlhkosti suché pokožky hlavy. Masáží se zvýší produkce mazu a zlepší krevní oběh. Vmasírujte jemnými krouživými pohyby asi 2 – 3 polévkové lžíce kokosového oleje do pokožky hlavy. Nechte působit asi 1 – 2 hodiny a poté si umyjte vlasy šampónem, jak jste zvyklí.

Med

Med obsahuje antimikrobiální vlastnosti, které pomáhají při léčbě infekce pokožky hlavy. Chcete-li jej použít, přidejte do medu trochu vlažné vody a aplikujte směs na pokožku hlavy na 2 – 3 minuty. Poté přikryjte ručníkem na 2 hodiny a následně po uplynutí potřebného času smyjte šampónem.

Tvaroh

Tvaroh je pro suchou pokožku hlavy prospěšným lékem. Má antibakteriální a protiplísňové vlastnosti, které pomáhají udržovat pokožku čistou.

Banán

Banán obsahuje mnoho živin, které vyživují suchou pokožku hlavy. Je velmi prospěšný při odstraňování potíží, jako jsou například otoky. Rozmačkejte 2 banány na pokožku hlavy a nechte nejméně 30 minut. Poté vlasy opláchněte studenou vodou.

Ovesné vločky

Ovesné vločky obsahují vitamín E, jež pomáhá zvlhčovat pokožku hlavy. Chcete-li jej použít, přidejte 1 polévkovou lžíci ovesných vloček a půl šálku vody. Vmasírujte do pokožky hlavy a nechte 20 – 30 minut. Poté umyjte hlavu studenou vodou.

Obrázky: Freepik