Nechcete do sebe dostávat chemii? Zkuste osvědčené recepty našich babiček, jak zatočit se suchým kašlem

Zdálo by se, že na jaře vlhkost vzduchu stoupá a teplota se stává příznivější. Jak je tedy možné, že spousta lidí právě v této době onemocní? Snadno. Rychlé změny teplot a nadšení z příchodu hezkého počasí nás nutí odhazovat vrstvy oblečení dříve, než je vhodné. Pokud i vás v tomto období trápí suchý kaše a nechcete do sebe dostávat chemii, zkuste několik osvědčených receptů našich babiček.

Odvar z ovesných vloček

Sklenici ovesných vloček přelijte  dvěma sklenicemi mléka. Tuto směs vařte na mírném ohni za stálého míchání, dokud ovesné vločky nezměknou. Hotovou směs nechte trochu vychladnout a přidejte do ní lžíci medu. Užívejte ještě teplý lék v malých porcích 6krát denně.

Jedlá soda

Půl čajové lžičky jedlé sody rozpusťte ve 200 ml teplé vody. Roztok lze použít jako základ k inhalaci nebo ke kloktání. Jedlou sodu můžete přidat i do mléka. O dávkování a frekvenci užívání léku se poraďte se svým lékařem.

Bylinná infuze

Nejúčinnější odvar proti suchému kašli se připravuje ze sušených květů heřmánku a listů podbělu. Směs zalijte vroucí vodou, zchlaďte a sceďte. Pijte 4krát denně půl sklenice.

Teplé mléko se syrovým vejcem

Pokud vám kašel nedá v noci spát, řešte tento problém netradičním způsobem. Smíchejte 100 ml teplého mléka se syrovým vejcem a 1 polévkovou lžící medu. Nápoj sice nezní příliš lákavě, ale skutečně pomáhá. Směs pijte těsně před spaním.

Inhalace

Inhalace je považována za nejúčinnější prostředek v boji proti suchému kašli. Mezi nejlepší bylinky k inhalaci patří heřmánek, šalvěj nebo lipový květ.

Úvodní obrázek: Shutterstock, Zdroj: Sovkusom.ru