Osvědčený domácí prostředek hospodyněk na boj s plísní v koupelně

Když dojde na čistotu domácnosti, není žádných pochyb o tom, že největším problémem je tvorba plísní z důvodu nadměrné vlhkosti v určitých místnostech, například v koupelně. Plísně jsou nejen neestetické na pohled, ale představují i určitá zdravotní rizika. Proto je dobré jim předcházet, popřípadě se jich efektivně zbavit. A na to máme jeden snadný a účinný trik.

Zdravotní problémy v důsledku vdechování plísní

Plísně uvolňují do okolního vzduchu částice, které při vdechování mohou způsobit s naším zdravím pěknou paseku. Některé příznaky nemusí být až tak vážné, ale při dlouhodobém vystavení plísní se může jednat i o velké nebezpečí. Zpočátku hrozí, že se u vás vyskytne:

  • Podráždění očí, nosu a krku
  • Kašel
  • Chronická únava
  • Bolesti hlavy

Jak předcházet vzniku plísní?

Není žádným tajemstvím, pokud chcete zabránit růstu plísní, musíte místnost dobře větrat. Je-li vaše koupelna bez oken, je nezbytné pořídit si ventilační prostředek. Pokud se v místnosti vyskytují okna, po každém sprchování nebo koupeli je otevřete, včetně dveří, aby mohl vzduch dobře cirkulovat. Kromě toho není na škodu, když suchým ručníkem otřete všechna zrcadla, sprchovou zástěnu a stěny, abyste snížili riziko tvorby plísní.

Jak vyčistit koupelnu od plísní?

Čistění spár mezi dlaždicemi může být trochu obtížné. Ale následující recept na domácí čisticí prostředek by vám měl práci ulehčit. Připravte si 2 lžíce jablečného octa, 2 lžíce jedlé sody, lžíci mycího prostředku, 2 lžíce zubní pasty a šťávu z poloviny citrónu.

Nyní všechny složky smíchejte v dostatečně velké nádobě, vezměte houbičku na nádobí a naneste na ni domácí čisticí přípravek. Poté čistěte obvyklým způsobem. Jakmile směs aplikujete na postižená místa, nechte ji alespoň 10 minut působit. Následně důkladně opláchněte a kochejte se obnoveným leskem vaší koupelny.

Obrázky: Freepik