Otec zkontroloval tablet své pubertální dcery a nestačil se divit. Jeho rozhodnutí jí pravděpodobně zachránilo život

Sociální sítě hýbou dnešním moderním světem, o tom není pochyb. Vznikly za účelem lepšího kontaktu mezi lidmi, kteří se nemohou scházet osobně, a sdílení svých zkušeností, radostí i starostí, seznámení, zkrátka pro mnoho pozitivních záměrů. Ovšem vše kladné má i svou zápornou stránku. O tom ví své spousta rodičů, u nichž se strach o své děti při vzniku sociálních sítí ještě zvětšil. Hlavní obavou jsou pedofilové, kteří se snaží sblížit s vaším synem nebo dcerou prostřednictvím sociálních sítí.

Chlapec jménem Bruce

Scott Jenkins má dvě krásné dcery. Dne 26. října sdílel na svém blogu dopis, po jehož přečtení naskakuje husí kůže. Všechno v podstatě začalo před 5 lety na Instagramu s 15letým chlapcem jménem Bruce. Bruce byl atraktivní mladý muž hispánského vzhledu, který se zdál v každém ohledu normální. Netušil však, že právě vkročil do komplikovaného kruhu obchodování s lidským masem. Stejně jako spousta dnešních dětí nerozuměl tomu, jak široce se obsah jeho profilu může šířit sociálními sítěmi, které, pokud nebudou monitorovány, přicházejí s vážnými hrozbami.

Společní přátelé

Bruce byl „přítelem“ jedné ze Scottových dcer a pár dalších dívek. Denně si povídali. Všichni společně chatovali prostřednictvím sociálních sítí. Do menšího okruhu přátel Bruce přizval další účastníky. Od té doby Scott vypozoroval změnu v dceřině chování, začala být tajuplná.

Pravidelné kontroly

Jelikož Scott chápe, jak dalece může internet zasahovat a jak rychle se věci v online světě mohou vymknout kontrole, pravidelně svou dceru kontroloval. Zhruba 2x týdně vzal do ruky její iPad poté, co šla spát, a začal si číst její zprávy, procházet fotografie, aby si byl jist, že je v bezpečí. V některých zprávách a fotografiích si ale všiml neobvyklého časového odstupu. Zhruba 2 týdny nedal Scottovi ten podivný pocit spát. Jednoho dne v noci si otec opět došel pro dceřin iPad, aby provedl běžnou kontrolu.

Nevhodné fotografie

Pravidelná kontrola se však změnila v horor, který sevře srdce každého rodiče. Začalo to fotografií, která byla pro dívku tak mladého věku nevhodná, příliš sexy pózy, kde byla mladá slečna zahalena pouze do vlajky červené barvy. Scottova prohlídka se změnila v lov, který kontroloval veškerý obsah na jejích účtech na sociálních sítích. Zjistil, že Bruce byl chlapec naprosto naivní vůči svým internetovým „přátelům“. Otec zapojil do detektivní práce také Google, aby se dostal k sekundárním účtům některých přátel v tomto prostředí. Zhruba 4 lidé z přátel nebyli malé děti, ve skutečnosti se jednalo o dospělé muže. Po asi 2 dvou dnech nekonečného hledání dospěl k závěru, že je třeba kontaktovat policii.

Zahájilo se vyšetřování

Po 7 měsících, kdy Scottova rodina poskytla veškeré informace i technologické podklady, se ozvala policie, jež měla pro rodiče ta nejděsivější slova. Bylo nutné ihned dorazit na policejní stanici. Nyní začalo vyprávění, jež rodičům způsobovalo husí kůži. Bruce byl skutečně 15letý chlapec, který ale netušil, že je použit jako zvěd. Nevědomky lákal mladé dívky do konkrétního okruhu přátel, kde působily jako kořist. Scott se svou ženou zjistili tu nejhorší pravdu – jejich dcera byla objektem lovu, teď a tady mohla být unesena, aniž by si vůbec něčeho všimli. Už nikdy ji nemuseli spatřit, obejmout ji.

Otec zachránil své dceři život

Scott doufá, že sdílení jeho příběhu donutí rodiče, aby si svých dětí více všímali, pokládali otázky, mluvili s nimi o vlivu sociálních sítí a nebáli se kontrolovat jejich účty.

Úvodní obrázek: Shutterstock, Zdroj: Valuablestories.com