Nepříjemné pachy vycházející z těla, které svědčí o tom, že váš organismus napadla nemoc

Zápach vycházející z různých koutů našeho těla nikoho nepřekvapí, když se vyskytuje sporadicky. Ale přetrvávající a otravný zápach, pocházející z kterékoli z těchto částí těla, může naznačovat, že se děje něco vážnějšího. Pokud rychlá sprcha, deodorant nebo osvěžující zubní pasta nevyřeší váš problém, může se jednat o červenou vlajku, která se vás snaží upozornit na zdravotní problém, jenž je třeba řešit.

Ovocný a acetonový dech

Jednou z komplikací cukrovky je ketoacidóza. Vyskytuje se v důsledku nedostatku inzulínu v krvi. Protože tělo neprodukuje dostatek energie, začne rozkládat mastné kyseliny, aby si zajistilo palivo. Vedlejším účinkem používání mastných kyselin jako energie je produkce ketolátek, které jsou kyselé povahy a narušují životní procesy. Jedna z těchto kyselin, aceton, vydává nepříjemný zápach z úst. Pokud si všimnete charakteristického ovocného acetonového zápachu z úst doprovázeného únavou, suchem v ústech, potížemi s dýcháním nebo bolestí břicha, rychle navštivte lékaře.

Silně zapáchající stolice

Pokud vaše stolice páchne extrémně nechutně po konzumaci mléčných výrobků, možná má vaše tělo problém s trávením laktózy. Tenké střevo produkuje enzym zvaný laktáza, který rozkládá laktózu, cukr nacházející se v mléčných výrobcích. Když tělo neprodukuje dostatek laktázy, tenké střevo pošle nestrávený cukr přímo do tlustého střeva, kde kvasí. Laktóza, která nebyla strávena, způsobuje silně páchnoucí stolici, nadýmání a plynatost.

Páchnoucí moč

Jednou z nejčastějších příčin neobvykle páchnoucí moči je infekce močových cest. Při infekci močových cest často pociťujete pocit pálení a samotná moč je tmavá a zakalená. Můžete také cítit neustálé nutkání močit doprovázené bolestí a zápachem. Infekce močových cest je častější u žen, protože jejich močová trubice je kratší, což poskytuje snadnější cestu invaze pro bakterie. Vstupují do močových cest a močové trubice a pak se množí v močovém měchýři, což způsobuje infekci.

Zápach nohou

Páchnou vám boty? Je kůže na prstech suchá a šupinatá a vyskytují se na ní zarudnutí a puchýře? V tomto případě můžete trpět stavem nazývaným atletická noha, což je nepříjemné plísňové onemocnění. Zápach, kterého jste si všimli, je způsoben kombinací plísně a bakterií, jež žijí na kůži a mezi prsty. Buďte opatrní, protože se plíseň může šířit i do jiných částí těla, jako jsou slabiny nebo podpaží. Pokud není onemocnění léčeno, může se rozvinout do komplikovanějších onemocnění, jako je celulitida.

Úvodní obrázek: Shutterstock, Zdroj: webmd.com