Péče o pleť během chladného počasí má svá specifika. Dbejte na výživu a hydrataci

V zimě a obecně chladném období naše pokožka vyžaduje zvláštní péči, což platí zejména u citlivé pleti. Stresové faktory, jako je vítr, nedostatek světla a chlad, negativně působí na naši pleť a my bychom jí tak měli věnovat o dost více péče než v jiných měsících. 

Používejte ručně vyráběná mýdla

Přírodní kosmetika je to, na co byste se na podzim a v zimě měli zaměřit. K mytí obličeje, rukou i těla používejte pouze ručně vyráběná mýdla, která obsahují zvlhčující glycerin a rostlinné oleje. Takové mytí dodává pokožce správnou výživu a zanechá na ní ochranný, výživný film.

Dejte si olejovou koupel

Čas od času si v zimě dopřejte hydratační olejovou lázeň. Naplňte vanu vodou a přidejte asi 30 kapek kvalitního rostlinného oleje. Zhruba 3 minuty míchejte, aby se vytvořily co nejmenší kapky a olej se ve vodě dobře rozmístil. Po koupeli olej nesmývejte, jen pokožku lehce poklepejte ručníkem.

Použijte výživný olejový peeling

Z jednoduchých surovin, jako jsou hnědé jáhly, zelený čaj a vysoce kvalitní rostlinný olej, si připravte výživný, ochranný a osvěžující olejový peeling. Vaše pokožka bude hydratovaná a zároveň vyživená.

Bezvodá kosmetika pro zimní sporty a venkovní rekreaci

Jakmile vyjdete ven, ještě ke všemu za sportem, je důležité, abyste svou pokožku chránili bezvodou kosmetikou. Je to jediná možná ochrana pro citlivou pleť a zejména pro okolí očí a rtů. Zabráníte tak vysušení a popraskání pleti.

Obrázky: Pexels