Rychlé odstranění přilepených etiket na sklenicích. Všechny potřebné nástroje máte doma

Určitě se často setkáváte s věcmi, které na sobě nosí přilepený štítek s informacemi od výrobce. Data uvedená na nálepce jsou pro nás jistě důležitá, ale po přečtení je nám samotný štítek už k ničemu. Ovšem jeho odstranění většinou není jednoduché. Trhá se, zůstávají po něm zbytky lepidla nebo se drolí. My vám ale dnes ukážeme, jakými nástroji štítek rychle a snadno odstranit.

Citrónový esenciální olej

Jedná se o skvělý odstraňovač štítků díky svým odmašťovacím vlastnostem. Stačí aplikovat několik kapek a po 15 minutách setřít houbičkou na nádobí. Olej však nepoužívejte k čištění plastových nádob.

Prací prášek

Pomáhá rychle odstranit zbytky papíru a lepidla. Nádobu s nálepkou umístěte na půl hodiny do misky s teplou vodou, kde rozpustíte asi půl šálku pracího prášku.

Guma

Nádobu dobře zbaví zbytků lepidla. Pokud potřebujete vyčistit větší sklenici, vymažte štítek gumou.

Jedlá soda a kokosový olej

Smíchejte jedlou sodu a kokosový olej v poměru 1 : 1 (jedna čajová lžička od každé složky) a výslednou směs naneste na etiketu. Nechte hodinu působit a poté vše setřete houbičkou na nádobí. Jedlá soda uvolní lepidlo a kokosový olej zjemní papír.

Fén na vlasy

Pomáhá odstranit stopy po papíru a lepidlu z porézních povrchů. Stačí na půl minuty nechat nálepku pod proudem horkého vzduchu a poté ji snadno odloupnout. Chcete-li trvale odstranit všechny zbytky lepidla, otřete povrch tampónkem s alkoholem.

Obrázky: Ashley Poskin