Pejska trénoval až 5 hodin denně. Naučil se přes tisíc slov a je považován za nejchytřejšího psa na světě

Chaser, border kolie, si vysloužila titul „Nejchytřejší pes na světě“. Tato roztomilá fenka žije se svým 86letým majitelem, profesorem psychologie v důchodu. Jsou si velice blízcí a panuje mezi nimi neuvěřitelně silné pouto. Ještě aby ne, když muž zvíře učil už od malička různým kouskům, které jen tak nějaký pes neumí, a to každý den po dobu 5 hodin.

Větší slovní zásoba než u batolete

Muž zachází s fenkou jako s 2letým batoletem. Výsledkem je, že její slovník je 3krát lepší než slovní zásoba takto malého dítěte. Psycholog při tréninku používal kolem 800 hraček, 116 míčků a 26 frisbee talířů. Celkem se Chaser naučila 1 022 slov. Neuvěřitelný výkon. Díky tomu si vysloužila titul „Nejchytřejší pes na světě“.

Má svou vlastní knihu

Inteligence Chaser dosahovala do takových výšin, že se její majitel rozhodl o ní a jejím výcviku napsat knihu. Spojil tedy síly s úspěšnou spisovatelkou a pustili se společně do práce. Kniha si získala velikou oblibu.

Zemřeli chvíli po sobě

Když psycholog v roce 2018 zemřel na leukémii, Chaser zůstala po smrti svého majitele s jeho ovdovělou ženou a jejich dcerou. Prožila stejně jako její páníček dlouhý a šťastný život. Odešla rok po něm. Zemřela přirozenou cestou ve věku 15 let, tedy o 2 roky déle, než činí průměrný věk jakékoli jiné border kolie.

Úvodní obrázek: Shutterstock, Zdroj: 60 Minutes