Pes je více než jen domácí mazlíček. Dokáže pomoci snížit krevní tlak i cholesterol

Jak se ukazuje – pes není jen pro zábavu a na mazlení! Je to nejlepší přítel člověka ve všech ohledech, dokonce i v těch zdravotních. Vlastnit domácí zvíře pomáhá lidem zlepšovat jejich emoční i duševní zdraví a věřte nebo ne, majitel psa může pocítit i výrazné zlepšení v hladině krevního tlaku.

Zdravotní výhody při kontaktu se zvířaty

Trávení času se zvířaty i pouhých 15 minut ve skutečnosti odstartuje chemickou řetězovou reakci v mozku – sníží hladinu stresového hormonu kortizolu a zvýší produkci hormonu štěstí serotoninu. To všechno znamená, že srdeční frekvence, krevní tlak a hladina stresu okamžitě klesají. Z dlouhodobého hlediska takové zjištění ukazuje, že kontakt s domácími zvířaty může snížit hladinu cholesterolu, bojovat proti depresi a dokonce působit jako prevence před srdečními chorobami a mrtvicí. Kromě zdravotních výhod mohou konkrétně psi pomoci lidem i v těchto oblastech.

Podporují nás v pohybu

Vlastnit psa má mnoho přímých fyzických výhod. Patří mezi ně zvýšená fyzická aktivita, jež nám pomáhá zhubnout nebo si udržovat optimální váhu, a snížení stresu. Jelikož jste nuceni psa venčit, musíte s ním chodit ven. Lidé, kteří vlastní psa, jsou tak méně obézní než lidé, kteří tyto povinnosti vůči jinému živému stvoření řešit nemusí.

Pomáhají nám začlenit se

Převážně lidi, kteří po letech začínají žít opět sami, ať už z důvodu smrti partnera, rozvodu nebo odchodu dospělých dětí z domova, udržují procházky se psem a jiné události s domácím mazlíčkem spojené součástí lidské společnosti. Proto jsou lidé nad 50 let více připoutáni ke svým psům, protože pes je vždy s nimi. Už se nemusí hnát za kariérou, starat se o děti nebo v jiných případech i o partnera.

Jak se vám dnešní článek líbil? Pokud ano, neváhejte jej sdílet mezi svými přáteli a rodinou.

Zdroj: womenworking.com