Pětiletá dívka zachovala chladnou hlavu a jednala. Handicapovaná babička jí vděčí za svůj život

Pětiletá dívka Cloe Woodsová z Lousiany je oslavována jako hrdinka poté, co zachránila svou slepou babičku tím, že ji vyvedla z hořícího domu. Dokázala světu, že malé děti dokážou reagovat pohotově a moc dobře si uvědomují, co se kolem nich děje a svým dospělým chováním mohou skutečně překvapit.

Požár zapříčinil kuchyňský sporák

Cloe byla ve středu ráno doma ve svém domě v Kenneru, když kuchyňský sporák zapříčinil požár, jenž spustil kouřový alarm. Paradoxem je, že se Cloe nedávno ve třídě v předškolním zařízení naučila základy požární bezpečnosti – jak reagovat v podobných situacích. Okamžitě vyskočila z postele a běžela pro svou slepou babičku. Řekla jí, aby se jí držela za rameno, že se musí dostat ven z domu, protože hoří.

Dívka běžela k sousedům pro pomoc

Když byly obě v bezpečí, Cloe běžela k sousedům, aby zavolali pomoc na linku 911. Ve zkratce jim řekla, co se děje. Sousedé nelenili a ihned udělali, co bylo potřeba. Po příjezdu hasičů John Hellmers, šéf hasičského sboru, uvedl, že Cloe zachránila babičce život. A stalo se tak částečně díky lekcím, které se dívka naučila  během návštěvy místní hasičské stanice, kde děti absolvovaly přednášku o požární bezpečnosti. Cloe, jako jedna ze dětí, byla schopná získané poznatky uvést do praxe a vyplatilo se.

Veřejná sbírka

Cloena rodina nemůže být na dívku pyšnější. Nyní byla založena veřejná sbírka, která by rodině pomohla napravit škody způsobené požárem.

Úvodní obrázek: Shutterstock, Zdroj: Insideedition.com