Pláčete u filmů? Nejste slabí, ale empatičtí, silní a víte, jak to ve světě chodí

Podle odborníků pláč u dojemných filmů není známkou slabosti nebo zoufalství, naopak ukazuje, že jste empatičtí, umíte zvládat své emoce (i když to zní jako paradox) a jste silnější v řešení každodenních výzev. Co to pro vás znamená, když se u dojemných filmů lehce rozpláčete?

Nedokážete potlačit své emoce

Uvědomujete si, že se jedná o smyšlený příběh, ale prostě nedokážete potlačit své emoce, jakmile vidíte dojemnou scénu.

Za všechno může oxytocin

Je zodpovědný za to, co cítíme během dotyku a za emotivní jednání, které později vede k pozitivním krokům. Více pochopíme problémy druhých i světa obecně a cítíme se mnohem šťastnějšími.

Kdo je emotivní, nebojí se vyjádřit své pocity

Každý, kdo dokáže plakat u filmu, je duchovně mnohem silnější než ten, kdo chce za každou cenu skrýt své pocity. Pokud se bojíme plakat, znamená to, že se bojíme kritiky. Ti, co něco takového neřeší, se nestarají o názory ostatních lidí.

Víte, že ve světě není jen to dobré

Slzy mají léčivou sílu. Ti, co upustí u filmu nějakou tu kapku, si jsou vědomi toho, že svět je tvořen množstvím dobrých i špatných událostí.

Přijímáte své emoce

Moc dobře víte, že neuniknete svým pocitům, víte, že v životě jsou situace a okolnosti, kdy je pláče třeba. To vám poskytuje větší emoční stabilitu, než kdybyste se snažili své emoce skrývat.

Více důvěřujete ostatním

Když neskrýváte své slzy, jste emocionálně osvobozeni. Každý, kdo utápí své pocity, může být časem nervóznější, úzkostný a dokonce i depresivní. 

Jak jste na tom s pláčem u filmu vy? Dojímáte se snadno? Podělte se s námi o vaše zkušenosti v komentářích a neváhejte článek sdílet mezi svými přáteli a rodinou.