Zbavte se nečistot v počítači a škrábanců na obrazovce. Pomůže fén nebo mikrovlákno

Několik málo kroků stačí k tomu, abyste svůj počítač dokonale očistili od prachu, nečistot i škrábanců. Zaprášený a špinavý počítač může být nejen esteticky rušivý, ale může u vás vyvolat alergii na prach, nemluvě o riziku infekce, protože s prachem může do těla vstoupit i nespočet mikrobů a patogenů. Zkuste následující tipy na čištění notebooku a užívejte si jeho nový vzhled.

Čištění obrazovky

Zde je důležitým úkolem zabránit poškrábání monitoru, takže k odstranění prachu z obrazovky použijte utěrku z mikrovlákna. Můžete ji postříkat i speciálním sprejem zakoupeným v obchodě.

Čištění klávesnice

Smíchejte ocet a vodu ve stejném poměru, lehce navlhčete utěrku a jemně klávesnici otřete. Nepoužívejte žádné přípravky obsahující alkohol nebo amoniak, protože by mohlo hrozit rozpuštění písmenek a znaků.

Odstranění škrábanců

Naneste na škrábance trochu zubní pasty, nechte zaschnout a poté otřete jemnou vlhkou utěrkou.

Čistění prostoru mezi klávesnicí

Pomocí fénu vyfoukejte studeným vzduchem nepořádek z mezer na klávesnici. Můžete také použít lepicí pásku. Umístěte lepicí část do mezer a odlepte nečistoty.

Vyčištění chladicího zařízení

Pomocí vysavače jemně absorbujte prach ve skříňce stolního počítače nebo vnitřku notebooku. Poté otřete povrch chladicího ventilátoru vlhkým hadříkem. Nezapomeňte nejdřív počítač zcela vypojit.

Čištění myši

Smíchejte ocet a vodu ve stejném poměru, navlhčete utěrku z mikrovlákna a dezinfikujte myš.