Policista svým chováním dokázal, že práce policie není pouze o tom nahánět lidem strach. Jeho reakce na vzniklou situaci rozehřála srdce všech zúčastněných

Důstojník Fleming byl mezi prvními na místě bytového komplexu, kde byly hlášené úniky plynu. Poté, co byla situace vyhodnocená za bezpečnou, policista Fleming přistoupil ke skupince dětí, které si hrály mimo budovu. Sedl si k nim a začal si s nimi hrát, aby se ujistil, že se cítí bezpečně.

Lesha, obyvatelka komplexu a matka jednoho z dětí, řekla, že děti byly nejdříve z přítomnosti policie vyděšené, ale setkání s Flemingem vypadalo, jako kdyby se potkaly se superhrdinou. „Byl úžasný. Bylo neuvěřitelné, jaké si s dětmi dokázal vytvořit pouto. Řekla jsem mu, že moje dcera a ostatní děti se policistů bojí, takže když se k nim přiblížil a začal si s nimi hrát, musela jsem takovou výjimečnou chvíli zaznamenat,“ řekla Lesha.

Video se stalo hitem internetu. Podle důstojníka Fleminga je důležité navazovat s dětmi silné pouto, jedná se o něco, o co se vždy pokoušel. „Jakmile jsem začal pracovat jako policista, věděl jsem, že celá práce není jen o vypisování pokut a být neustále za toho zlého. Zjistil jsem, že nejvíce mi záleží na tom, být pro někoho jasným bodem ve tmě. Chci, aby všichni, nejen děti, ale i matky a otcové, věděli, že za mnou mohou kdykoli přijít,“ svěřil se Fleming.

Celou situaci můžete sledovat na níže uvedeném videu:

Jak se vám dnešní příběh, který ukazuje policii trochu v jiném světle, líbil? Sdílejte jej mezi svými přáteli a rodinou.

Zdroj: faithpanda.com